Reklama

Reklama

Justyna Kowalczyk w finale sprintu mistrzostw świata!

Justyna Kowalczyk awansowała do finału sprintu technika klasyczną mistrzostw świata w szwedzkim Falun. Polka wygrała swój bieg półfinałowy.

Kowalczyk w znakomitym stylu wygrała eliminacje, a także swój bieg ćwierćfinałowy. Polka wystąpiła w pierwszym biegu półfinałowym, a jej rywalkami były: Norweżki Ingvild Flugstad Oestberg i Celine Brun-Lie, Szwedki Stina Nilsson i Ida Ingemarsdotter oraz Słowaczka Alena Prochazkova.

Podopieczna Aleksandra Wierietielnego spóźniła start i zajmowała dopiero czwarte miejsce. Na prowadzenie wysunęła się Oestberg, a tuż za nią była Nilsson. Na podbiegu Kowalczyk pokazała siłę - z łatwością "połknęła" rywalki i to ona była liderką. Na drugim podbiegu Polka również zyskała przewagę, ale Oestberg i Nilsson nie zamierzały się poddawać. Na ostatniej prostej Kowalczyk zaprezentowała klasę i pewnie wygrała! Polka w finale MŚ!

Reklama

Kowalczyk uzyskała czas 3.28,90. Na drugim miejscu uplasowała się Nilsson, która straciła do Polki 0,65 s. Trzecia była Oestberg. Strata Norweżki do Kowalczyk wyniosła 0,85 s.

Drugi bieg półfinałowy zakończył się zwycięstwem Norweżki Marit Bjoergen. Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata uzyskała czas 3.28,86. Jako druga linię mety minęła jej rodaczka Maiken Caspersen Falla i ona też bezpośrednio awansowała do finału.

Stawkę półfinalistek uzupełniły dwie Norweżki - Oestberg i Kari Vikhagen Gjeitnes, które zakwalifikowały się jako tzw. "szczęśliwe przegrane".

Wyniki 1. biegu półfinałowego:


1. Justyna Kowalczyk (Polska) czas 3.28,90
2. Stina Nilsson (Szwecja) strata 0,65 s
3. Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia) +0,85
4. Alena Prochazkova (Słowacja) +5,96
5. Celine Brun-Lie (Norwegia) +6,80
6. Ida Ingemarsdotter (Szwecja) +16,26

Finalistki sprintu techniką klasyczną: Justyna Kowalczyk (Polska), Stina Nilsson (Szwecja), Marit Bjoergen (Norwegia), Maiken Caspersen Falla (Norwegia), Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia, LL), Kari Vikhagen Gjeitnes (Norwegia, LL)


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL