Reklama

Reklama

Justyna Kowalczyk w biegu na 10 km klasykiem. NA ŻYWO

W kanadyjskim Canmore odbywa się bieg na 10 km techniką klasyczną ze startu wspólnego kobiet z udziałem Justyny Kowalczyk. Zapraszamy na relację NA ŻYWO z tego wydarzenia!

Kliknij, aby przejść do relacji z biegu na 10 km stylem klasycznym ze startu wspólnego

Justyna Kowalczyk staje przed szansą odniesienia pierwszego w tym sezonie zwycięstwa w Pucharze Świata. Polka startuje w jednej z ulubionych konkurencji - biegu na 10 km techniką klasyczną.

W Kanadzie brakuje m.in. słynnych Norweżek Marit Bjoergen i Therese Johaug.

Reklama

Kowalczyk po zakończonych 2 grudnia zawodach w fińskim Kuusamo przeniosła się do Kanady. Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego udała się prosto do Canmore, odpuszczając sobotni sprint uliczny w Quebec. Bjoergen postanowiła w ogóle nie rywalizować za oceanem.

Na korzyść Kowalczyk przemawia także jej świetna statystyka w tej kanadyjskiej miejscowości. Na sześć startów tylko raz nie stanęła tam na podium.

Po pięciu z 29 zawodów PŚ, narciarka z Kasiny Wielkiej w klasyfikacji generalnej zajmuje czwarte miejsce. Do prowadzącej Bjoergen traci 190 pkt. Teoretycznie więc już w sobotę może jej odebrać żółty plastron liderki. Tego dnia w Canmore odbędzie się sprint techniką dowolną, a w niedzielę bieg łączony 7,5+7,5 km.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje