Reklama

Reklama

Justyna Kowalczyk udekorowała najlepszych młodych biegaczy

W poniedziałek w Warszawie nagrody odebrali najlepsi narciarze czwartej edycji cyklu "Bieg na Igrzyska". Udekorowała ich Justyna Kowalczyk, która zaapelowała także o rozbudowę infrastruktury narciarskiej w Polsce.

- Korzystając z okazji apeluję o budowę trasy nartorolkowej. Te ciężko pracujące dzieciaki nie mogą sobie pozwolić na to, by wyjechać z Polski na 300 dni, a tak niestety trzeba obecnie postępować, by solidnie przygotować się do sezonu - podkreśliła Kowalczyk, która treningi rozpocznie 15 maja w Sierra Nevada.

"Bieg na Igrzyska" to ogólnopolski program rozwoju tej dyscypliny. Do życia powołał go Polski Związek Narciarski, a za wzór służył funkcjonujący od kilku lat cykl "Szukamy następców Mistrza" w skokach narciarskich.

Reklama

- To właściwy kierunek. Innej drogi, poza szeroką pracą z młodzieżą, po prostu nie ma. Na owoce będziemy musieli jednak jeszcze poczekać. Biegi narciarskie to dyscyplina wytrzymałościowa i w przeciwieństwie do skoków, nastolatki nie są w stanie przebić się do światowej czołówki - powiedział prezes PZN Apoloniusz Tajner.

Do tej pory odbyły się cztery edycje "Biegu na Igrzyska", na które łącznie złożyło się 38 zawodów. Wzięli w nich reprezentanci 89 klubów. Średnio w każdym biegu na starcie stawało ponad 300 młodych biegaczy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL