Reklama

Reklama

Justyna Kowalczyk: Therese Johaug w pełni zasłużyła na karę

- Gdyby Therese Johaug otrzymała w Oberstdorfie karę, którą miała otrzymać, a na którą zasłużyła w pełni, to Tour de Ski już byłby wygrany przez Ingvild Flugstad Oestberg - mówi przed ostatnim etapem, wspinaczką na Alpe Cermis, Justyna Kowalczyk.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Dzisiaj Kowalczyk miała kłopoty na trasie biegu w Val di Fiemme, kończąc go w trzeciej dziesiątce. Wygrała Norweżka Heidi Weng.

- Były bardzo duże problemy z nartami, jeszcze przed startem. Wszystkie smary przyłapywały bardzo mocno śnieg. W ostatniej chwili, praktycznie nie testując, zdecydowaliśmy się na takie narty, których się nie smaruje. Jechały całkiem przyzwoicie, ale tu jest zbyt stromo, żeby na samej jeździe coś zrobić - wytłumaczyła swoje 23. miejsce w dzisiejszym biegu na 10 km techniką klasyczną Kowalczyk.

Reklama

- Nie miałam żadnej możliwości użycia swojego klasycznego kroku, tylko przekładanie rękami, nogami, "choinką", potykanie się o narty - mówiła.

- Nasza drużyna jest za mała, żeby reagować tak jak inni w takich newralgicznych momentach - powiedziała Kowalczyk, tłumacząc, że nagłe ocieplenie i deszcz tak zmieniły strukturę śniegu, że jej team nie był w stanie poradzić sobie z tym.

Przed ostatnim etapem Tour de Ski, który kończy się na wzgórzu Alpe Cermis, niespodziewaną liderką jest Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg, która wyprzedza faworytkę, swą rodaczkę, Therese Johaug.

- Ingvild wygląda na taką troszkę mniejszą Marit (Bjoergen - red.). Jest bardzo dobrze zbudowana, ma nawet lepszą technikę i jest najbardziej utytułowaną w historii juniorką - mówi o Oestberg Kowalczyk.

- Gdyby Therese (Johaug - red.) otrzymała w Oberstdorfie karę, którą miała otrzymać, a na którą zasłużyła w pełni, to Tour już byłby wygrany przez Ingvild - podkreśliła.

Johaug podczas sprintu techniką klasyczną wykonała odepchnięcie z techniki dowolnej, za co groziły jej trzy minuty karne. Jednak po złożeniu wyjaśnień, Norweżka uniknęła kary.

Klasyfikacja Tour de Ski (po 7 z 8 etapów):

 1. Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia)  2:06.41,3

 2. Therese Johaug (Norwegia)           strata 38,7 s

 3. Heidi Weng (Norwegia)                    2.26,7

...

21. Justyna Kowalczyk (Polska)              11.09,2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne