Reklama

Reklama

Justyna Kowalczyk stęskniła się za nartami

Justyna Kowalczyk nie może się doczekać kiedy po okresie wyczerpujących zajęć będzie mogła założyć narty. Jak przyznała mistrzyni olimpijska w biegu na 30 km, stęskniła się za "deskami" i za zwykłym narciarskim treningiem.

"Od dwóch miesięcy nie miałam możliwości zjazdów, musiałam jedynie wspinać się pod górę. Trening na zwykłych trasach narciarskich czy rolkowych to zupełnie inna +zabawa+ od tego co dotychczas robiłam" - powiedziała dziennikarzom w Krakowie zdobywczyni trzech medali igrzysk w Vancouver.

Ostatnio przebywała w Sierra Nevada (Hiszpania), gdzie ciężko pracowała. "Miałam długie zajęcia, na bardzo wysokim tętnie. Obciążenie jakie się znosi podczas takich jednych zajęć porównywalne jest do tego do zawodów na 30 km. A takich treningów miałam 20. Pod górę jechałam na rowerze i na rolkach" - wspomniała Kowalczyk.

Reklama

Niebawem zacznie obóz w Austrii. Będzie mieszkać w Ramsau, zaś trenować w masywie górskim Dachstein. Mówiąc o dalszych planach, nie wykluczyła, że zakończy karierę po zimowych igrzyskach w Soczi w 2014 roku.

"Będę miała wtedy 31 lat i będę musiała zobaczyć, jak treningi wytrzyma mój organizm oraz jakie będę osiągała wyniki. Bieganie na słabszym poziomie niż dotychczas nie będzie mnie bawić, dawać żadnej satysfakcji" - powiedziała Kowalczyk.

Do Krakowa przyjechała, aby pozować do sesji fotograficznej "Małopolska w akcji". Promuje ona - na rynkach zagranicznych - woj. małopolskie wykorzystując wizerunek pochodzących z tego obszaru sportowców.

Kampania, w której biorą udział - oprócz Kowalczyk, koszykarki Wisły Can Pack Kraków oraz siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna, potrwa do grudnia 2011 roku. Jej budżet wynosi dwa miliony zł. Zawodniczki i zawodnicy wyrazili zgodę na wykorzystanie ich wizerunku w serwisie internetowym oraz na banerach internetowych, które będą emitowane na portalach sportowych (w przypadku Kowalczyk w krajach skandynawskich).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje