Reklama

Reklama

Justyna Kowalczyk po badaniach - może startować w tym sezonie

- Złamana piąta kość śródstopia jest w prawidłowym procesie gojenia, a Justyna Kowalczyk może startować w pozostałych zawodach Pucharu Świata w tym sezonie - powiedział lekarz naszej zawodniczki Stanisław Szymanik.

Kowalczyk przeszła wczoraj badania w szpitalu św. Rafała w Krakowie. Była to tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny.

Jak poinformował na konferencji prasowej Szymanik, były to badania pod kierownictwem dr Elżbiety Żulikowskiej.

- Złamanie piątej kości śródstopia jest w prawidłowym procesie gojenia - powiedział Szymanik. - Wiemy na pewno, że w wyniku startów na igrzyskach i treningów od 9 lutego do dzisiaj nie doszło do pogłębienia rodzaju kontuzji - dodał lekarz.

Według niego, złamanie goi się w sposób prawidłowy, nie wymaga leczenia operacyjnego.

Reklama

Szymanik poinformował, że ten rodzaj złamania umożliwia Kowalczyk starty w tym sezonie, w Drammen, Oslo i Falun.

Po finale Pucharu Świata Justyna Kowalczyk ma zaplanowane kolejne badania nogi.

Jak doszło do złamania? Według Szymanika, stało się to przed igrzyskami, w okolicach PŚ w Szklarskiej Porębie. - Jest to złamanie zmęczeniowe (stresowe), gdzie struktura tkanki poddawana jest gigantycznym przeciążeniom. Przyczyną nie jest tu nagłe uderzenie, wypadek, ale przeciążenie. Materia nie wytrzymała i pękła - wyjaśnił Szymanik.

Kowalczyk będzie stosować wkładki usztywniające, fizykoterapię, aparat emitujący ultradźwięki, które przyspieszają zrost kostny.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama