Reklama

Reklama

Justyna Kowalczyk. Ostatni przed igrzyskami start w PŚ

W sobotę Justynę Kowalczyk czeka sprawdzian generalny przed igrzyskami w Soczi. W zawodach narciarskiego Pucharu Świata w Dobbiaco wystartuje w biegu na 10 km techniką klasyczną. To jej koronna konkurencja i największa szansa na olimpijski sukces.

Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego po zawodach PŚ w Szklarskiej Porębie (18-19 stycznia) wyjechała do Santa Cateriny. Formę szlifowała na wysokości 1700 m n.p.m.

W klasyfikacji generalnej PŚ Kowalczyk jest piąta, zgromadziła 573 punkty. Prowadzi Norweżka Therese Johaug (1002 pkt), przed rodaczkami Astrid Uhrenholdt Jacobsen (841), Marit Bjoergen (676) i Heidi Weng (619).

Sobotni bieg indywidualny w kontekście igrzysk jest bardzo ważny. W tej konkurencji zawodniczki ruszą na trasę w Soczi w kolejności odwrotnej do lokat zajmowanych w klasyfikacji PŚ w biegach dystansowych. Narciarka z Kasiny Wielkiej zajmuje w niej trzecie miejsce (303 pkt). Prowadzącej Johaug (432) już na pewno nie wyprzedzi, ale może "przeskoczyć" Jacobsen (357).

Reklama

Startowanie mniej więcej w tym samym czasie co najgroźniejsze rywalki ma znaczenie przy zmieniającej się pogodzie. Nie ma wtedy ryzyka, że ktoś pobiegnie w korzystniejszych warunkach. Poza tym jest się informowanym przez członków ekipy o osiąganych przez przeciwniczki międzyczasach.

We Włoszech do rywalizacji w PŚ wrócą najlepsze zawodniczki z Norwegii i Finlandii, które zrezygnowały ze startów w Szklarskiej Porębie.

W niedzielę w Dobbiaco odbędzie się sprint techniką dowolną. Kowalczyk nie weźmie w nim udziału. W tym czasie będzie już w drodze do Soczi. Igrzyska rozpoczną się 7 lutego.

Program zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Dobbiaco:

sobota, 1 lutego

kobiety - bieg na 10 km techniką klasyczną (godz. 10.30)

mężczyźni - bieg na 15 km techniką klasyczną (14.15)

niedziela, 2 lutego

kobiety - sprint techniką dowolną (eliminacje 9.00, ćwierćfinały od 11.00)

mężczyźni - sprint techniką dowolną (eliminacje 9.00, ćwierćfinały od 11.00)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL