Reklama

Reklama

Justyna Kowalczyk nową liderką Pucharu Świata? Na żywo

Justyna Kowalczyk ma szansę na objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Nasza mistrzyni musi zająć dobre miejsce w biegu łączonym na dystansie 15 km w kanadyjskim Canmore. INTERIA.PL zaprasza na relację na żywo z tych zawodów.

Zobacz relację na żywo z biegu łączonego na 15 km w Canmore!

Podopieczna Aleksandra Wierietielnego w tej konkurencji jest brązową medalistką igrzysk olimpijskich w Vancouver 2010 i mistrzynią świata z Liberca 2009. Podczas MŚ w Oslo dwa lata później zdobyła srebrny krążek.
 
Na trasie będą usytuowane dwie lotne premie, więc do zdobycia będzie łącznie 130 pkt, co oznacza, że ma duże szanse na objęcie prowadzenia w cyklu.

W klasyfikacji generalnej PŚ Kowalczyk jest trzecia. Do Marit Bjoergen i Kikkan Randall traci 65 punktów. Norweżka jednak zrezygnowała ze startów w Kanadzie i we włoskich Alpach przygotowuje się do Tour de Ski. Natomiast Amerykanka jest specjalistką od sprintów.

Kowalczyk będzie się chciała zrehabilitować za nieudany występ w sobotnim sprincie. Zawodniczka z Kasiny Wielkiej odpadła w ćwierćfinale.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje