Reklama

Reklama

Justyna Kowalczyk: Cudnie być w swoim sportowym domu

Po roku przerwy gospodarzem zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich znów będzie Otepaeae. Justyna Kowalczyk bardzo lubi rywalizować w tej estońskiej miejscowości. W sobotę czeka ją sprint techniką klasyczną, a w niedzielę sprint drużynowy "łyżwą".

"Cudnie być w swoim sportowym domu. Maleńka estońska Otepaeae zastąpiła mi już dawno - i latem, i zimą - polski biegówkowy niebyt" - napisała Kowalczyk na swoim profilu na Facebooku.

Reklama

Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego ma wiele pozytywnych wspomnień z tego miejsca. To właśnie tam 7 stycznia 2006 roku po raz pierwszy zajęła miejsce na podium w zawodach PŚ, kiedy była trzecia na 10 km techniką klasyczną. Rok później w tej samej miejscowości i konkurencji cieszyła się z pierwszego zwycięstwa.

Po wyczerpującym Tour de Ski, którego narciarka z Kasiny Wielkiej nie ukończyła, mdlejąc na finałowym podbiegu na stok Alpe Cermis, Otepaeae wydaje się być niemal idealnym dla niej miejscem do startu. Nie bez znaczenia jest także fakt, że w Estonii zabraknie najlepszych norweskich zawodniczek, łącznie z liderką klasyfikacji generalnej PŚ Marit Bjoergen.

Polka w sobotnim starcie będzie więc miała dużą szansę na pierwsze podium w tym sezonie PŚ. Sprint techniką klasyczną to także konkurencja, z którą wiąże olbrzymie nadzieje podczas lutowych mistrzostw świata w Falun.

W klasyfikacji generalnej PŚ Kowalczyk jest ósma, zgromadziła 396 punktów. Bjoergen pewnie zmierza po czwartą w karierze Kryształową Kulę. Na koncie ma 1588 pkt i druga, rodaczkę Therese Johaug wyprzedza o 450.

Po zawodach w Estonii pucharowa karawana ruszy dalej na wschód. W dniach 23-25 stycznia narciarki będą rywalizowały w rosyjskim Rybińsku.

Program zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Otepaeae:

sobota, 17 stycznia

sprint techniką klasyczną (9.00 kwalifikacje, ćwierćfinały od 11.00)

niedziela, 18 stycznia

sprint drużynowy techniką dowolną (9.30 kwalifikacje, finały od 12.00)


Dowiedz się więcej na temat: Justyna Kowalczyk | Marit Bjoergen | Therese Johaug

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama