Reklama

Reklama

Justyna Kowalczyk: Cudnie być w swoim sportowym domu

Po roku przerwy gospodarzem zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich znów będzie Otepaeae. Justyna Kowalczyk bardzo lubi rywalizować w tej estońskiej miejscowości. W sobotę czeka ją sprint techniką klasyczną, a w niedzielę sprint drużynowy "łyżwą".

"Cudnie być w swoim sportowym domu. Maleńka estońska Otepaeae zastąpiła mi już dawno - i latem, i zimą - polski biegówkowy niebyt" - napisała Kowalczyk na swoim profilu na Facebooku.

Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego ma wiele pozytywnych wspomnień z tego miejsca. To właśnie tam 7 stycznia 2006 roku po raz pierwszy zajęła miejsce na podium w zawodach PŚ, kiedy była trzecia na 10 km techniką klasyczną. Rok później w tej samej miejscowości i konkurencji cieszyła się z pierwszego zwycięstwa.

Po wyczerpującym Tour de Ski, którego narciarka z Kasiny Wielkiej nie ukończyła, mdlejąc na finałowym podbiegu na stok Alpe Cermis, Otepaeae wydaje się być niemal idealnym dla niej miejscem do startu. Nie bez znaczenia jest także fakt, że w Estonii zabraknie najlepszych norweskich zawodniczek, łącznie z liderką klasyfikacji generalnej PŚ Marit Bjoergen.

Reklama

Polka w sobotnim starcie będzie więc miała dużą szansę na pierwsze podium w tym sezonie PŚ. Sprint techniką klasyczną to także konkurencja, z którą wiąże olbrzymie nadzieje podczas lutowych mistrzostw świata w Falun.

W klasyfikacji generalnej PŚ Kowalczyk jest ósma, zgromadziła 396 punktów. Bjoergen pewnie zmierza po czwartą w karierze Kryształową Kulę. Na koncie ma 1588 pkt i druga, rodaczkę Therese Johaug wyprzedza o 450.

Po zawodach w Estonii pucharowa karawana ruszy dalej na wschód. W dniach 23-25 stycznia narciarki będą rywalizowały w rosyjskim Rybińsku.

Program zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Otepaeae:

sobota, 17 stycznia

sprint techniką klasyczną (9.00 kwalifikacje, ćwierćfinały od 11.00)

niedziela, 18 stycznia

sprint drużynowy techniką dowolną (9.30 kwalifikacje, finały od 12.00)


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy