Reklama

Reklama

Justyna Kowalczyk awansowała do półfinału sprintu MŚ!

Justyna Kowalczyk awansowała do półfinału sprintu techniką klasyczną mistrzostw świata w szwedzkim Falun. Polka pewnie wygrała swój bieg ćwierćfinałowy.


Justyna Kowalczyk, która w świetnym stylu wygrała eliminacje, wystąpiła już w pierwszym biegu ćwierćfinałowym. Polka rywalizowała z koleżanką z kadry Eweliną Marcisz, a także Norweżką Celine Brun-Lie, Szwedką Magdaleną Pajalą, Finką Aino-Kaisą Saarinen i Amerykanką Sophie Caldwell.

Podopieczna Aleksandra Wierietielnego tradycyjnie nie miała zbyt dobrego startu. Na pierwszym podbiegu Polka jednak już wyszła na prowadzenie. Na drugim wzniesieniu Kowalczyk mocno przyspieszyła i zyskała przewagę. Nasza mistrzyni minęła linię mety jako pierwsza z czasem 3.29,55.

Drugie miejsce zajęła Brun-Lie. Norweżka straciła do Kowalczyk 1,68 s, ale też awansowała do półfinału. Marcisz uplasowała się na 5. miejscu (strata do Kowalczyk 9,30 s). 

Reklama

Drugi bieg ćwierćfinałowy zakończył się zwycięstwem Norweżki Ingvild Flugstad Oestberg, która uzyskała wynik 3.31,06 . Drugie miejsce premiowane awansem zajęła Słowaczka Alena Prochazkova.

W trzecim ćwierćfinale wystąpiła jedna z głównych faworytek Norweżka Marit Bjoergen. Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata od początku narzuciła mocne tempo. W pościg za Bjoergen rzuciły się dwie Szwedki - Stina Nilsson i Hanna Falk. Podobnie jak Kowalczyk, Bjoergen i Nilsson "odskoczyły" rywalkom na drugim podbiegu. Na ostatnia prostą na czoło wysunęła się Nilsson, która przybiegła na metę jako pierwsza z rezultatem 3.29,33. Bjoergen uplasowała się na drugim miejscu ze stratą 0,84 s do Szwedki.

Czwarty bieg 1/4 finału był popisem Maiken Caspersen Falli. Norweżka pokazała, że jest w wysokiej formie. Falla zwyciężyła ze sporą przewagą, a czas Norweżki to 3.32,64. Z tego biegu bezpośrednio do półfinału awansowała również Finka Kerttu Niskanen.

Ostatni ćwierćfinał był od początku do końca popisem Słowenki Katji Visnar, która uzyskała czas 3.29,36. Na drugim miejscu linię mety minęła Norweżka Kari Vikhagen Gjeitnes.

Stawkę półfinalistek uzupełniły Szwedka Ida Ingemarsdotter i Amerykanka Sophie Caldwell. Obie zakwalifikowały się jako tzw. szczęśliwe przegrane.

Kolejność I ćwierćfinału:


1. Justyna Kowalczyk (Polska) - 3.29,55

2. Celine Brun-Lie (Norwegia) - 1.68 s. straty

3. Sophie Caldwell (USA) - 2.2 s. straty

4. Aino-Kaisa Saarinen (Finlandia) - 8 s. straty

5. Ewelina Marcisz (Polska) - 9.30 s. straty

6. Magdalena Pajala (Szwecja) - 11.79 s. straty

Półfinalistki sprintu techniką klasyczną: Justyna Kowalczyk (Polska), Celine Brun-Lie (Norwegia), Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia), Alena Prochazkova (Słowacja), Stina Nilsson (Szwecja), Marit Bjoergen (Norwegia), Maiken Caspersen Falla (Norwegia), Kerttu Niskanen (Finlandia), Katja Visnar (Słowenia), Kari Vikhagen Gjeitnes (Norwegia), Sophie Caldwell (USA, LL), Ida Ingemarsdotter (Szwecja, LL)


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL