Reklama

Reklama

Józef Łuszczek: Piękna walka Justyny

- To była piękna walka najlepszych biegaczek świata, a zwłaszcza Justyny Kowalczyk, gdyż to dla niej najtrudniejsza konkurencja - ocenił czwartkową rywalizację w sprincie na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Oslo Józef Łuszczek.

"Sprinty to dla kibiców najbardziej emocjonujące biegi, a dla zawodników najtrudniejsze. Pełna mobilizacja w każdym ze startów eliminacyjnych, niesamowite zmęczenie i niewielki margines błędu. Justyna nie czuje się w tej dyscyplinie najmocniejsza, ale uważam, że zdecydowanie poprawiła taktykę, która w sprincie jest niezwykle ważna. Coraz lepiej wybiera moment ataku i coraz częściej wyczuwa zamiary rywalek. Podsumowując, dziś pięknie walczyła, ale faworytki sprintu stylem dowolnym okazały się lepsze" - stwierdził mistrz świata w biegach narciarskich z Lahti z 1978 roku.

Reklama

Dodał, że nie może doczekać się sobotniego biegu łączonego (7,5 km techniką klasyczną i 7,5 km techniką dowolną). "Jestem pewien, że Justyna stanie w nim na podium" - powiedział z przekonaniem Józef Łuszczek.

W sprincie - pierwszej konkurencji MŚ - Polka zajęła piąte miejsce. Zwyciężyła faworytka gospodarzy Marit Bjoergen.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje