Reklama

Reklama

Dzisiaj Justyna Kowalczyk może wywalczyć Puchar Świata

Ósme miejsce w środowym sprincie techniką klasyczną w norweskim Drammen zapewni Justynie Kowalczyk triumf w Pucharze Świata 2012/13 w biegach narciarskich. Polka po czwartą w karierze "Kryształową Kulę" prawdopodobnie sięgnie nawet w przypadku słabszego wyniku.

Jedyną zawodniczką, która ma czysto teoretyczne szanse na wyprzedzenie podopiecznej Aleksandra Wierietielnego jest Therese Johaug. Norweżka traci do Kowalczyk 581 punktów, a do końca cyklu można ich zdobyć jeszcze 610. Zajmując w środę ósme miejsce Polka powiększy swoje konto o 32 pkt i znajdzie się poza zasięgiem rywalki, nawet gdyby ta wygrała wszystkie biegi do końca sezonu.

Reklama

Istnieje jednak duża szansa, że narciarka z Kasiny Wielkiej zdobycie "Kryształowej Kuli" będzie mogła świętować już po... eliminacjach. Johaug nie jest specjalistką od sprintów. W sobotę w Lahti nie zdołała nawet awansować do ćwierćfinału i została sklasyfikowana na 49. miejscu.

Najczęściej po Puchar Świata sięgnęła Rosjanka Jelena Wialbe - pięciokrotnie. Cztery razy tej sztuki dokonała Norweżka Bente Skari.

Małą "Kryształową Kulę" za rywalizację w sprintach już w sobotę zapewniła sobie Kikkan Randall. Amerykanka tym samym powtórzyła swój sukces sprzed roku.

Początek eliminacji zaplanowano na 14.15. Ćwierćfinały rozpoczną się dwie godziny później.

Dowiedz się więcej na temat: PŚ w biegach narciarskich | Justyna Kowaczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje