Reklama

Reklama

Bjoergen: Nigdy nie byłam w takiej formie

Liderka Pucharu Świata w biegach narciarskich Norweżka Marit Bjoergen przyznała w telewizyjnym wywiadzie, że jeszcze nigdy nie była w tak dobrej formie. Podkreśliła przy tym, że w mistrzostwach świata pod koniec sezonu będzie... w jeszcze lepszej.

"Nie tylko jestem w wysokiej formie, lecz również nie mam najmniejszych kłopotów ze zdrowiem. W ostatnich kilku miesiącach tylko raz krótko byłam przeziębiona. Od ponad roku bardzo dbam o odpowiednią dietę; jem głównie ryby oraz wręcz pedantycznie pilnuję zmiany ubrań po treningach i startach. Poza tym mam świetne narty, świetnych serwismanów i idealne zakwaterowanie podczas zawodów. Życie biegaczki narciarskiej jest naprawdę piękne" - powiedziała Bjoergen.

Reklama

Jak podkreśliła, nie obawia się, co sugerują niektóre media, że forma przyszła zbyt wcześnie. "Jej szczyt przewiduję na mistrzostwa świata w Oslo" - dodała.

W najbliższy weekend we francuskim La Clusaz wystartuje po raz ostatni w tym roku. Później czeka ją pięciotygodniowa przerwa, aż do zawodów Pucharu Świata w estońskim Otepaeae. Norweżka, podobnie jak rok temu, nie wystartuje w Tour de Ski. Do tego cyklu zamierza wrócić za rok.

"W ubiegłym sezonie była olimpiada w Vancouver i tak ustawiłam cykl treningowy, że Tour de Ski byłby dla mnie zbyt wyczerpujący. Teraz wybrałam podobne rozwiązanie, ponieważ celem nadrzędnym nie jest zwycięstwo w Pucharze Świata, lecz mistrzostwa świata w Oslo, a jak widać recepta z sezonu olimpijskiego świetnie się sprawdziła. W TdS wystartuję na pewno za rok, ponieważ brakuje mi zwycięstwa w tej imprezie i tego trofeum" - zadeklarowała.

Narciarka przyznała, że jedynym problemem jest ogromna presja medialna w związku z tym, że MŚ są w Oslo. "Wszyscy w Norwegii są pewni, że wygram wszystkie konkurencje. Oczekiwania są ogromne i jakikolwiek inny wynik jest wykluczony. To jest jednak sport i rywalki są silne, więc trudno z góry przewidzieć rozstrzygnięcia" - wyjaśniła.

Pierwszą część świąt Bożego Narodzenia biegaczka spędzi w Oslo, lecz w Nowy Rok już w rodzinnych stronach - w wiosce Rognes w prowincji Troendelag.

"Tam jest prawdziwa zima i śnieżna cisza, które sprawiają, że okres świąteczny jest cudowny. Poza tym są trasy narciarskie, które znam jeszcze z dzieciństwa, więc nie będę próżnować. W dodatku w domu, gdzie wszyscy mnie znają, nikt mnie nie pyta ani o sport, ani o wyniki. Dla nich jestem tylko zwykłą Marit" - powiedziała Bjoergen, która w klasyfikacji generalnej PŚ o 211 wyprzedza Justynę Kowalczyk.

Dowiedz się więcej na temat: Oslo | Marit Bjoergen | Justyna Kowalczyk | Tour de Ski | biegi narciarskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje