Reklama

Reklama

​Jasna Strona Białej Gwiazdy. Wisła Kraków znów skrzywdzona przez sędziów

Oceniamy bohaterów meczu Lechia - Wisła, z których zdecydowanie najsłabszym był... sędzia Jarosław Przybył. Cenzurki wystawiamy też wiślakom, trener Peterowi Hyballi i w imieniu kibiców przekazujemy oczekiwania dotyczące meczu ze Stalą Mielec. Zapraszamy do słuchania Jasnej Strony Białej Gwiazdy!

W sobotę w Gdańsku działy się dziwne rzeczy. Wisła przez większość spotkania była lepsza, ale po fatalnych błędach sędziego przegrała 0-2.

- Wisła dominowała niemal w każdym fragmencie spotkania, ale była nieskuteczna - uważa Michał Białoński, szef sportu w Interii.

Piotr Jawor, dziennikarz Interii: - Spodziewałem się, że w Gdańsku Wisła będzie miała już trochę mnie sił, tymczasem od początku przeważała. Rozczarowała mnie jednak trochę druga część, brakowało mi mądrzejszego rozegrania piłki.

Podczas spotkania doszło do dwóch wielkich kontrowersji. W 26. minucie sędzia powinien pokazać Rafałowi Pietrzakowi drugą żółtą kartkę, ale tego nie zrobił. Z kolei drugą bramkę gdańszczanie zdobyli ze spalonego.

Reklama

- Wybitnie bulwersująca była ta pierwsza sytuacja. Pietrzak powinien wylecieć z boiska szczególnie, że kwadrans później Jean Silva faulował niemal identycznie i jego sędzia już ukarał - zauważa Jawor.

Michał Białoński: Arbiter wypaczył wynik

Białoński: - Arbiter wypaczył wynik. Wiosną Wisła została skrzywdzona już z Piastem Gliwice, teraz znów z Lechią. Sędzia powinien mieć odcięty układ nerwowy i nie powinien przejmować się tym, że Pietrzak ma już na koncie jedną kartkę.

Po dwóch meczach bez wygranej (remis z Górnikiem Zabrze i przegrania z Lechią) piłkarze trener Petera Hyballi już w niedzielę na swoim stadionie podejmują Stal Mielec.

- Wisła niemal we wszystkich wiosennych meczach dominowała, więc nie wyobrażam sobie, by inaczej było ze Stalą - podkreśla Białoński.

Jawor: - Wygrana będzie kropką nad "i" w walce o utrzymanie. Stal gra słabo, więc kibice bardziej powinni wymagać pogromu, jak jesienią w Mielcu, niż spodziewać się niespodzianki w postaci straty punktów.

Co oprócz tego dzieje się w Wiśle? Zapraszamy do odsłuchania Jasnej Strony Białej Gwiazdy!

PJ

Posłuchaj o Wiśle na Soundcloudzie!

Posłuchaj o Wiśle na Anchorze!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje