Yokohama FC - Kashiwa Reysol 1-1 (1-0). Liga japońska - 7. kolejka J1 League

3 kwietnia na NHK Spring Mitsuzawa Football Stadium odbyło się spotkanie 7. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Yokohama FC i Kashiwej Reysol. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 3 941 widzów.

7. kolejka Japonia - J1 League
2021-04-03 10:00 | Stadion: NHK Spring Mitsuzawa Football Stadium | Widzów: 3941 | Arbiter: Hiroyuki Kimura
Yokohama FC
Kashiwa Reysol
1
1
M. Tashiro 38'
T. Ominami 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Kashiwej Reysol wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez zespół Yokohama FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Masakazu Tashiro. Bramka padła po podaniu Katsui Iwatakego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Yokohama FC.

Na drugą połowę drużyna Kashiwej Reysol wyszła w zmienionym składzie, za Ippeiego Shinozukę, Mao Hosoyę weszli Yuta Kamiya, Hiroto Goya. W 56. minucie sędzia pokazał kartkę Takumiemu Kamijimie, piłkarzowi Kashiwej Reysol.

W 60. minucie za Kosuke Saita wszedł Takuya Matsuura. W 64. minucie Richardson został zmieniony przez Hayata Nakamę, co miało wzmocnić zespół Kashiwej Reysol. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yusuke Matsuo na Keijira Ogawę w 82. minucie oraz Rya Germaina na Tatsukiego Seka w tej samej minucie. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Yucie Minamiemu z drużyny gospodarzy.

Trener Yokohama FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sho Ita. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Kazuma Watanabe.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 90. minucie wynik ustalił Takuma Ominami. W zdobyciu bramki pomógł Hiroto Goya.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Yokohama FC
81′ Yuta Minami
Seung-gyu Kim
Katsuya Iwatake
Takuma Ominami  90′
 38′ Masakazu Tashiro
Takumi Kamijima56′
Han Hogang
Yuta Someya
Yutaro Hakamata
Taiyo Koga
82′ Ryo Germain
Richardson Fernandes dos Santos64′
Kohei Tezuka
Cristiano da Silva
82′ Yusuke Matsuo
Ippei Shinozuka46′
Reo Yasunaga
Matheus Goncalve Sávio
60′ Kosuke Saito
Ataru Esaka
83′ Kazuma Watanabe
Mao Hosoya46′
Akinori Ichikawa
Masato Sasaki
Yuya Takagi
Hiromu Mitsumaru
60′ Takuya Matsuura
Tatsuya Yamashita
Shunsuke Nakamura
Masatoshi Mihara
82′ Keijiro Ogawa
Hayato Nakama64′
82′ Tatsuki Seko
Hiroto Goya46′
83′ Sho Ito
Yuta Kamiya46′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Yokohama FC w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.