Yokohama FC - Kashima Antlers 0-3 (0-2). Liga japońska - 12. kolejka J1 League

W meczu 12. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 1 maja, zespół Yokohama FC przegrał z Kashimą 0-3 (0-2). Mecz na NHK Spring Mitsuzawa Football Stadium obejrzało 4 896 widzów.

12. kolejka Japonia - J1 League
2021-05-01 10:33 | Stadion: NHK Spring Mitsuzawa Football Stadium | Widzów: 4896 | Arbiter: Ryo Tanimoto
K. Machida 80'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Kashimy wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Ryohei Shirasaki wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kashimy, strzelając gola w 12. minucie spotkania.

W drugiej minucie doliczonego czasu minucie arbiter wskazał na wapno, ale Shoma Doi nie zmienił tym strzałem rezultatu meczu. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę.

Na drugą połowę zespół Yokohama FC wyszedł w zmienionym składzie, za Koheiego Tezukę, Keijira Ogawę weszli Reo Yasunaga, Yusuke Matsuo. W 62. minucie Ryohei Shirasaki zastąpił Yutę Matsumurę.

Chwilę później trener Yokohama FC postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Sho Ita. Na boisko wszedł Ryo Germain, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Jedyną kartkę w meczu dostał Yota Maejima z Yokohama FC. Była to 70. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kashimy w 80. minucie spotkania, gdy Koki Machida zdobył trzecią bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Ryotaro Araki.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Yokohama FC doszło do zmiany. Kazuma Watanabe wszedł za Klébera. Po chwili trener Kashimy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Yasushi Endo, a murawę opuścił Itsuki Someno. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Yuya Oki
70′ Yota Maejima
Kento Misao
46′ Keijiro Ogawa
Ryohei Shirasaki  12′ 62′
46′ Kohei Tezuka
Hugo Leonardo Silva Serejo
66′ Sho Ito
Ryotaro Araki88′
81′ Kléber Laube Pinheiro
Itsuki Someno88′
Yuta Minami
Sun-Tae Kwoun
Yutaro Hakamata
Naoki Hayashi
46′ Yusuke Matsuo
Daiki Sugioka90′
Ryuji Sugimoto
Yasushi Endo88′
46′ Reo Yasunaga
Diego Cristiano Evaristo88′
66′ Ryo Germain
Kei Koizumi88′
81′ Kazuma Watanabe
Yuta Matsumura62′

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Yokohama FC pokazał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Kashimy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.