Yokohama FC - FC Tokio 0-1 (0-1). Liga japońska - 18. kolejka J1 League

W spotkaniu 18. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 19 czerwca, jedenastka Yokohama FC przegrała z FC Tokio 0-1 (0-1). Mecz na NHK Spring Mitsuzawa Football Stadium obejrzało 3 537 widzów.

18. kolejka Japonia - J1 League
2021-06-19 11:00 | Stadion: NHK Spring Mitsuzawa Football Stadium | Widzów: 3537 | Arbiter: Yuichi Nishimura
Yokohama FC
FC Tokio
0
1
Adailton 31'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na cztery starcia jedenastka Yokohama FC wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż trzy razy. Żaden mecz nie zakończył się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy kartkę dostał Tsuyoshi Watanabe, zawodnik gości.

Jedyną bramkę meczu dla FC Tokio zdobył Adailton w 31. minucie. Sytuację bramkową stworzył Diego Oliveira.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Shutowi Abemu z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Tokio.

Drugą połowę drużyna Yokohama FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Masakazu Tashira wszedł Yutaro Hakamata. Także jedenastka FC Tokio wyszła w zmienionym składzie, za Takumiego Nakamurę wszedł Ryoya Ogawa. A trener FC Tokio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kensuke Nagaiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Adailton.

W 71. minucie za Keiga Higashiego wszedł Kyosuke Tagawa. W 84. minucie Kashif Bangunagande został zmieniony przez Makota Okazakiego, a za Diego Oliveirę wszedł na boisko Yojiro Takahagi, co miało wzmocnić drużynę FC Tokio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Takuyę Matsuurę na Shunsuke'a Nakamurę oraz Tatsukiego Seka na Katsuyę Iwatake. Po chwili trener Yokohama FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Kazuma Watanabe, a murawę opuścił Ryo Germain.

Tsuyoshi Watanabe31′
46′ Masakazu Tashiro
Masato Morishige
Yota Maejima
Kashif Bangunagande84′
Hideto Takahashi
Takuya Aoki
86′ Takuya Matsuura
Keigo Higashi71′
90′ Ryo Germain
Adailton dos Santos da Silva  31′ 71′
89′ Tatsuki Seko
Taishi Brandon Nozawa
46′ Yutaro Hakamata
Ryoya Ogawa46′
89′ Katsuya Iwatake
Makoto Okazaki84′
86′ Shunsuke Nakamura
Hirotaka Mita
Keijiro Ogawa
Yojiro Takahagi88′
Ryuji Sugimoto
Kensuke Nagai71′
90′ Kazuma Watanabe
Kyosuke Tagawa71′

Zespół Yokohama FC miał 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy Yokohama FC żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Drużyna Yokohama FC w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.