Yokohama FC - Consadole Sapporo 0-1 (0-1). Liga japońska - 38. kolejka J1 League

W pojedynku 38. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 4 grudnia, drużyna Yokohama FC przegrała z Consadole Sapporo 0-1 (0-1). Mecz na NHK Spring Mitsuzawa Football Stadium obejrzało 6 762 widzów.

38. kolejka Japonia - J1 League
2021-12-04 06:00 | Stadion: NHK Spring Mitsuzawa Football Stadium | Widzów: 6762 | Arbiter: Futoshi Nakamura
Yokohama FC
Consadole Sapporo
0
1
T. Ogashiwa 6'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Consadole Sapporo wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Tsuyoshi Ogashiwa. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Chanathip Songkrasin.

W 43. minucie Milan Tučić zastąpił Takumę Arana. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Consadole Sapporo.

Drugą połowę jedenastka Consadole Sapporo rozpoczęła w zmienionym składzie, za Shuntę Tanakę wszedł Takahiro Yanagi. Trener Yokohama FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Rya Germaina. Na boisko wszedł Felipe Vizeu, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Yokohama FC: Kléber, Arthur Silva, a na ich miejsce weszli Kazuma Watanabe, Reo Yasunaga. A trener Consadole Sapporo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ryotę Aokiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Daiki Suga. Między 67. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Yokohama FC: Yuya Takagi, Yusuke Matsuo, na ich miejsce weszli: Maguinho, Shunsuke Nakamura. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Takura Kaneka, Chanathip Songkrasina zajęli: Daihachi Okamura, Kazuki Fukai.

Takuro Kaneko67′
61′ Reo Yasunaga
Yoshiaki Komai
61′ Ryo Germain
Tsuyoshi Ogashiwa  6′
88′ Yusuke Matsuo
Chanathip Songkrasin67′
Tatsuki Seko
Daiki Suga66′
72′ Yuya Takagi
Tomoki Takamine
61′ Kazuma Watanabe
Milan Tučić43′
Issei Ouchi
Kojiro Nakano
72′ Magno José da Silva
Daihachi Okamura67′
Hideto Takahashi
Takahiro Yanagi46′
88′ Shunsuke Nakamura
Ryota Aoki66′
61′ Arthur Silva Feitoza
Takuma Arano43′
61′ Felipe dos Reis Pereira Vizeu do Carmo
Kazuki Fukai67′
61′ Kléber Laube Pinheiro
Shinji Ono

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.