Yokohama F. Marinos - Yokohama FC 5-0 (2-0). Liga japońska - 11. kolejka J1 League

24 kwietnia na Nissan Stadium odbył się pojedynek 11. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Yokohamy F. Marinos i Yokohama FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Yokohamy F. Marinos 5-0. Na stadionie stawiło się 12 297 widzów.

11. kolejka Japonia - J1 League
2021-04-24 07:00 | Stadion: Nissan Stadium | Widzów: 12297 | Arbiter: Yudai Yamamoto
Léo Ceará 78'

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie Kosuke Saito został zmieniony przez Koheiego Tezukę.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Yutarowi Hakamacie z zespołu gości. Była to 28. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Yokohamy F. Marinos w 29. minucie spotkania, gdy Marcos Júnior strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Prawie natychmiast Ado Onaiwu wywołał eksplozję radości wśród kibiców Yokohamy F. Marinos, strzelając kolejnego gola w 34. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Élber.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy Ado Onaiwu po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 3-0. Przy strzeleniu gola pomagał Marcos Júnior.

Kibice Yokohamy F. Marinos nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kotę Mizunumę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Marcos Júnior. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić czwartego gola. W 69. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Kota Watanabe, Jun Amano, a na ich miejsce weszli Takuya Kida, Ado Onaiwu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Yokohamy F. Marinos w 71. minucie spotkania, gdy Daizen Maeda zdobył czwartą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli. Bramka padła po podaniu Takahira Ohgihary.

W 72. minucie Sho Ito został zmieniony przez Rya Germaina, a za Eijira Takedę wszedł na boisko Han Hogang, co miało wzmocnić jedenastkę Yokohama FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daizena Maedę na Léo Cearę oraz Takahira Ohgiharę na Tomokiego Iwatę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Yokohamy F. Marinos w 78. minucie spotkania, gdy Léo Ceará zdobył piątą bramkę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 5-0.

Eijiro Takeda72′
69′ Takuya Kida
Keijiro Ogawa
José Élber Pimentel da Silva
Tatsuki Seko
 71′ 77′ Daizen Maeda
Yusuke Matsuo46′
77′ Takahiro Ohgihara
Kosuke Saito9′
 29′ (k.) 69′ Marcos Júnior Lima dos Santos
Sho Ito72′
 34′, 68′ 69′ Ado Onaiwu
Kléber Laube Pinheiro63′
Yuji Kajikawa
Yuta Minami
77′ Tomoki Iwata
Magno José da Silva46′
Ken Matsubara
Han Hogang72′
69′ Jun Amano
Ryuji Sugimoto
69′ Kota Mizunuma
Kohei Tezuka9′
69′ Kota Watanabe
Ryo Germain72′
77′  78′ Leonardo de Sousa Pereira
Kazuma Watanabe63′

Drużyna Yokohamy F. Marinos była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał zawodników Yokohamy F. Marinos żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.