Yokohama F. Marinos - Vissel Kobe 2-0 (1-0). Liga japońska - 13. kolejka J1 League

9 maja na Nissan Stadium odbył się mecz 13. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Yokohamy F. Marinos i Visslu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Yokohamy F. Marinos 2-0. Pojedynek obejrzało 4 977 widzów.

13. kolejka Japonia - J1 League
2021-05-09 06:00 | Stadion: Nissan Stadium | Widzów: 4977 | Arbiter: Yoshiro Imamura
Yokohama F. Marinos
Vissel Kobe
2
0
T. Vermaelen 41' (samob.)
J. Amano 80'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 31 spotkań zespół Yokohamy F. Marinos wygrał 16 razy i zanotował pięć porażek oraz 10 remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener Yokohamy F. Marinos postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 20. minucie na plac gry wszedł Jun Amano, a murawę opuścił Marcos Júnior. Jun Amano spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego pierwsza bramka w tegorocznych rozgrywkach.

W 41. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Visslu Thomas Vermaelen. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Yokohamy F. Marinos.

Na drugą połowę drużyna Visslu wyszła w zmienionym składzie, za Shiona Inoue, Sergiego Sampera weszli Lincoln, Yuta Goke. W 59. minucie za Daiju Sasakiego wszedł Andrés Iniesta.

Trener Visslu postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Yuyę Nakasakę i na pole gry wprowadził napastnika Ayuba Timbe'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 73. minucie boisko opuścili zawodnicy Yokohamy F. Marinos: Léo Ceará, Kota Mizunuma, a na ich miejsce weszli Ado Onaiwu, Daizen Maeda.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Yokohamy F. Marinos w 80. minucie spotkania, gdy Jun Amano strzelił drugiego gola. W 81. minucie Tetsushi Yamakawa został zmieniony przez Rya Hatsusego, co miało wzmocnić zespół Visslu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Élbera na Ryutę Koike oraz Juna Amana na Kotę Watanabe.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Shion Inoue46′
90′ José Élber Pimentel da Silva
Sergi Samper46′
73′ Daizen Maeda
Yuya Nakasaka60′
Takahiro Ohgihara
Hotaru Yamaguchi
20′ Marcos Júnior Lima dos Santos
Daiju Sasaki59′
73′ Ado Onaiwu
Kyogo Furuhashi
Yuji Kajikawa
Hiroki Iikura
Tomoki Iwata
Ryo Hatsuse81′
90′ Ryuta Koike
Yuki Kobayashi
20′  80′ 90′ Jun Amano
Yuta Goke46′
73′ Kota Mizunuma
Andres Iniesta59′
90′ Kota Watanabe
Lincoln Corrêa dos Santos46′
73′ Leonardo de Sousa Pereira
Ayub Timbe Masika60′

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.