Yokohama F. Marinos - Tokushima Vortis 1-0 (1-0). Liga japońska - 5. kolejka J1 League

W meczu 5. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 17 marca, zespół Yokohamy F. Marinos wygrał z Tokushimą Vortis 1-0 (1-0). Mecz na NHK Spring Mitsuzawa Football Stadium obejrzało 4 787 widzów.

5. kolejka Japonia - J1 League
2021-03-17 11:00 | Stadion: NHK Spring Mitsuzawa Football Stadium | Widzów: 4787 | Arbiter: Hayato Shimizu
Yokohama F. Marinos
Tokushima Vortis
1
0
D. Maeda 10'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Yokohamy F. Marinos wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Daizen Maeda dla jedenastki Yokohamy F. Marinos. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Yokohamy F. Marinos.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Yokohama F. Marinos: Takahirowi Ohgiharze w 57. i Marcosowi Júniorowi w 63. minucie. W 65. minucie Teruhito Nakagawa został zmieniony przez Kotę Mizunumę.

W tej samej minucie w jedenastce Yokohamy F. Marinos doszło do zmiany. Ado Onaiwu wszedł za Daizena Maedę. Trener Tokushimy Vortis postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Shiryu Fujiwarę i na pole gry wprowadził napastnika Yukiego Kakitę, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Po chwili trener Yokohamy F. Marinos postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kotę Watanabego wszedł Tomoki Iwata, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Yokohamy F. Marinos utrzymać prowadzenie.

W doliczonej czwartej minucie spotkania kartkę dostał Elber, piłkarz Yokohamy F. Marinos. W drugiej połowie nie padły bramki.

Noriki Fuke79′
77′ Kota Watanabe
Yudai Konishi79′
65′ Teruhito Nakagawa
Akira Hamashita
90′ José Élber Pimentel da Silva
Shiryu Fujiwara69′
57′ Takahiro Ohgihara
Ken Iwao
63′ 90′ Marcos Júnior Lima dos Santos
Taisei Miyashiro89′
 10′ 65′ Daizen Maeda
Atsushi Kawata
Yuji Kajikawa
Toru Hasegawa
Makito Ito
Diego Jara Rodrigues79′
77′ Tomoki Iwata
Daisei Suzuki
Ryuta Koike
Seiya Fujita
90′ Ryonosuke Kabayama
Chie Edoojon Kawakami89′
65′ Kota Mizunuma
Tokuma Suzuki79′
65′ Ado Onaiwu
Yuki Kakita69′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Yokohamy F. Marinos przyznał trzy żółte.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.