Yokohama F. Marinos - Sanfrecce Hiroshima F.C. 3-0 (1-0). Liga - 20. kolejka

W pojedynku 20. kolejki J1 League, który rozegrany został 6 lipca, drużyna Yokohamy F. Marinos zwyciężyła z Sanfrecce Hiroshima 3-0 (1-0). Starcie odbyło się na Nissan Stadium Yokohama w Jokohamie.

W  pojedynku 20. kolejki  J1 League, który rozegrany został 6 lipca, drużyna Yokohamy F. Marinos zwyciężyła  z Sanfrecce Hiroshima  3-0 (1-0). Starcie odbyło się na Nissan Stadium Yokohama w Jokohamie.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 spotkań zespół Yokohamy F. Marinos wygrał 12 razy i zanotował dziewięć porażek oraz pięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 26. minucie kartkę dostał Kota Mizunuma z jedenastki Yokohamy F. Marinos.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Yokohamy F. Marinos w 31. minucie spotkania, gdy Yuta Koike strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Kota Mizunuma.

W 45. minucie Yoshifumi Kashiwa został zmieniony przez Tomoyę Fujiego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Yokohamy F. Marinos.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Taishiemu Matsumotowi, zawodnikowi Sanfrecce Hiroshima. W 57. minucie boisko opuścili zawodnicy Yokohamy F. Marinos: Ryuta Koike, Ryo Miyaichi, a na ich miejsce weszli Ken Matsubara, Elber.

Zespół Sanfrecce Hiroshima ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Yokohamy F. Marinos, zdobywając kolejną bramkę. W 58. minucie wynik na 2-0 podwyższył Takuma Nishimura. Asystę zaliczył Ryuta Koike.

W 61. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rya Miyaichiego z Yokohamy F. Marinos, a w 81. minucie Tsukasę Shiotani z drużyny przeciwnej. Między 61. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sanfrecce Hiroshima: Nassim Ben Khalifa, Taishi Matsumoto, Gakuto Notsuda, Makoto Mitsuta, na ich miejsce weszli: Junior Santos, Kosei Shibasaki, Yuki Nogami, Ryo Tanada. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Shinnosuke Hatanaki, Koty Mizunumy, Leo Ceary zajęli: Joel Fujita, Teruhito Nakagawa, Marcos Junior.

Ryo Miyaichi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Yokohamy F. Marinos, strzelając kolejnego gola w 90. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Teruhita Nakagawy.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Drużyna Sanfrecce Hiroshima miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.