Yokohama F. Marinos - Sanfrecce Hiroshima 3-3 (1-3). Liga japońska - 2. kolejka J1 League

W pojedynku 2. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 7 marca, zespół Yokohamy F. Marinos zremisował z Sanfrecce' Hiroshima 3-3 (1-3). Mecz na Nissan Stadium obejrzało 4 906 widzów.

2. kolejka Japonia - J1 League
2021-03-07 05:00 | Stadion: Nissan Stadium | Widzów: 4906 | Arbiter: Yoshiro Imamura
Douglas Vieira 45'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 spotkania jedenastka Yokohamy F. Marinos wygrała 15 razy i zanotowała 11 porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie kartkę obejrzał Thiago Martins z Yokohamy F. Marinos.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sanfrecce' Hiroshima w 13. minucie spotkania, gdy Júnior Santos zdobył z karnego pierwszą bramkę. W 20. minucie kartką został ukarany Ken Matsubara, piłkarz Yokohamy F. Marinos.

Niedługo później Shunki Higashi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sanfrecce' Hiroshima, strzelając kolejnego gola w 27. minucie spotkania. W 31. minucie sędzia pokazał kartkę Marcosowi Júniorowi, zawodnikowi gospodarzy.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Daizen Maeda. Sytuację bramkową stworzył Tomoki Iwata.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sanfrecce' Hiroshima w 45. minucie spotkania, gdy Douglas Vieira strzelił z rzutu karnego trzeciego gola.

W 49. minucie Tomoki Iwata został zmieniony przez Kotę Watanabego.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 54. minucie bramkę kontaktową zdobył Ado Onaiwu. Przy zdobyciu bramki pomagał Teruhito Nakagawa.

W 56. minucie boisko opuścili zawodnicy Sanfrecce' Hiroshima: Tsukasa Morishima, Yuya Asano, a na ich miejsce weszli Ezequiel, Tomoya Fujii.

Jedenastka Sanfrecce' Hiroshima niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 13 minut, drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Daizen Maeda. Asystę przy golu zaliczył Kota Watanabe.

Między 68. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Yokohamy F. Marinos: Marcos Júnior, Teruhito Nakagawa, Daizen Maeda, na ich miejsce weszli: Kota Mizunuma, Ryonosuke Kabayama, Elber. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Douglasa Vieiry, Hayata Arakiego, Toshihira Aoyamy zajęli: Shun Ayukawa, Yusuke Chajima, Kosei Shibasaki. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-3.

Keisuke Osako
20′ Ken Matsubara
Yuki Nogami
12′ Thiago Martins Bueno
Hayato Araki73′
Shinnosuke Hatanaka
Sho Sasaki
Theerathon Bunmathan
Shunki Higashi  27′
49′ Tomoki Iwata
Hayao Kawabe
73′ Teruhito Nakagawa
Ezequiel Santos da Silva56′
 34′, 67′ 81′ Daizen Maeda
Tomoya Fujii56′
Takahiro Ohgihara
Toshihiro Aoyama74′
31′ 73′ Marcos Júnior Lima dos Santos
José Antonio dos Santos Junior  13′ (k.)
 54′ Ado Onaiwu
Yusuke Chajima73′
73′ Ryonosuke Kabayama
Yoshifumi Kashiwa
73′ Kota Mizunuma
Tsukasa Morishima56′
49′ Kota Watanabe
Kosei Shibasaki74′
81′ José Élber Pimentel da Silva
Shun Ayukawa68′

Przewaga zespołu Yokohamy F. Marinos w posiadaniu piłki była ogromna (73 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Yokohamy F. Marinos przyznał trzy żółte.

Drużyna Yokohamy F. Marinos w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.