Yokohama F. Marinos - Kawasaki Frontale 1-1 (0-0). Liga japońska - 38. kolejka J1 League

W starciu 38. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 4 grudnia, drużyna Yokohamy F. Marinos zremisowała z Kawasaki Frontale 1-1 (0-0). Mecz na Nissan Stadium obejrzało 30 657 widzów.

38. kolejka Japonia - J1 League
2021-12-04 06:00 | Stadion: Nissan Stadium | Widzów: 30657 | Arbiter: Masaaki Iemoto Toma
Yokohama F. Marinos
Kawasaki Frontale
1
1
D. Maeda 74'
Leandro Damião 67'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 spotkania jedenastka Kawasaki Frontale wygrała 15 razy i zanotowała 12 porażek oraz sześć remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Kibice Kawasaki Frontale nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kazuyę Yamamurę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Shintaro Kurumaya. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

Na drugą połowę drużyna Kawasaki Frontale wyszła w zmienionym składzie, za Marcinha wszedł Ryota Oshima. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Kocie Watanabemu z Yokohamy F. Marinos. Była to 55. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kawasaki Frontale w 67. minucie spotkania, gdy Leandro Damião zdobył pierwszą bramkę. To już dwudzieste trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Akihiro Ienaga.

W 68. minucie Kota Watanabe został zastąpiony przez Takahira Ohgiharę. Chwilę później trener Yokohamy F. Marinos postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Teruhito Nakagawa, a murawę opuścił Marcos Júnior.

Niedługo później Daizen Maeda wywołał eksplozję radości wśród kibiców Yokohamy F. Marinos, strzelając gola w 74. minucie meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 22 zdobyte bramki.

Między 80. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Yokohamy F. Marinos: Takuya Kida, Theerathon Bunmathan, Élber, na ich miejsce weszli: Jun Amano, Ken Matsubara, Kota Mizunuma. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yasuta Wakizaki, Kenta Tachibanady, Reo Hatatego zajęli: Kei Chinen, Daiya Tono, Yu Kobayashi. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Shintaro Kurumaya11′
83′ Theerathon Bunmathan
Kyohei Noborizato
83′ Takuya Kida
Yasuto Wakizaka80′
87′ José Élber Pimentel da Silva
Reo Hatate87′
 74′ Daizen Maeda
Kento Tachibanada87′
55′ 68′ Kota Watanabe
Akihiro Ienaga
69′ Marcos Júnior Lima dos Santos
Leandro Damião da Silva dos Santos  67′
Leonardo de Sousa Pereira
Márcio Augusto da Silva Barbosa46′
Yuji Kajikawa
Kenta Tanno
83′ Ken Matsubara
Ryota Oshima46′
Yuki Saneto
Kazuya Yamamura11′
83′ Jun Amano
Kei Chinen80′
87′ Kota Mizunuma
Yu Kobayashi87′
68′ Takahiro Ohgihara
Ten Miyagi
69′ Teruhito Nakagawa
Daiya Tono87′

Przewaga drużyny Yokohamy F. Marinos w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Kawasaki Frontale żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.