Yokohama F. Marinos - Hitachi Kashiwa Reysol 4-0 (3-0). Liga - 18. kolejka

W meczu 18. kolejki J1 League, który rozegrany został 25 czerwca, drużyna Yokohamy F. Marinos wysoko wygrała z Kashiwą Reysol 4-0 (3-0). Spotkanie odbyło się na Nissan Stadium Yokohama w Jokohamie.

W  meczu 18. kolejki  J1 League, który rozegrany został 25 czerwca, drużyna Yokohamy F. Marinos wysoko wygrała  z Kashiwą Reysol  4-0 (3-0). Spotkanie odbyło się na Nissan Stadium Yokohama w Jokohamie.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków zespół Kashiwy Reysol wygrał 10 razy i zanotował osiem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Yokohamy F. Marinos w 17. minucie spotkania, gdy Takuma Nishimura zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Leo Ceara.

Jedenastka Kashiwy Reysol ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Yokohamy F. Marinos, zdobywając kolejną bramkę. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Leo Ceara. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Elber.

Kota Mizunuma wywołał eksplozję radości wśród kibiców Yokohamy F. Marinos, strzelając kolejnego gola w 28. minucie pojedynku. W 45. minucie Takuma Ominami zastąpił Takuta Kata.

W tej samej minucie w zespole Kashiwy Reysol doszło do zmiany. Naoki Kawaguchi wszedł za Takumę Ominamiego. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu Leo Ceara po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 4-0. Przy zdobyciu bramki pomagał Shinnosuke Hatanaka.

Między 47. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Yokohamy F. Marinos: Tomoki Iwata, Takuma Nishimura, Kota Mizunuma, Ken Matsubara, Elber, na ich miejsce weszli: Kota Watanabe, Marcos Junior, Teruhito Nakagawa, Riku Yamane, Ryo Miyaichi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sachira Toshimy, Mao Hosoi, Matheusa Savia zajęli: Dodi, Kaito Mori, Yuki Muto. Między 54. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Kashiwy Reysol i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Drużyna Yokohamy F. Marinos zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Zawodnicy Yokohamy F. Marinos dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.