Vissel Kobe - Yokohama F. Marinos 0-2 (0-1). Liga japońska - 37. kolejka J1 League

W spotkaniu 37. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 27 listopada, jedenastka Visslu przegrała z Yokohamą F. Marinos 0-2 (0-1). Mecz na NOEVIR Stadium Kobe w Kobe obejrzało 15 013 widzów.

37. kolejka Japonia - J1 League
2021-11-27 06:00 | Stadion: NOEVIR Stadium Kobe | Widzów: 15013 | Arbiter: Jumpei Iida
Vissel Kobe
Yokohama F. Marinos
0
2
D. Maeda 23'
T. Nakagawa 82'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 mecze drużyna Yokohamy F. Marinos wygrała 17 razy i zanotowała pięć porażek oraz 10 remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 16. minucie Yuta Goke został zmieniony przez Yuyę Nakasakę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Yokohamy F. Marinos w 23. minucie spotkania, gdy Daizen Maeda zdobył pierwszą bramkę. To już dwudzieste pierwsze trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Léo Ceará.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Andrés Iniesta z Visslu. Była to 24. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Yokohamy F. Marinos.

W 60. minucie kartką został ukarany Sergi Samper, piłkarz Visslu. Trener Visslu postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Yuyę Nakasakę i na pole gry wprowadził napastnika Lincolna, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Yoshinoriemu Mucie z drużyny gospodarzy. Trener Yokohamy F. Marinos wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Teruhita Nakagawę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Élber. Posunięcie trenera było słuszne. Teruhita Nakagawę zdobył kolejną bramkę w 82. minucie spotkania. W 76. minucie w zespole Yokohamy F. Marinos doszło do zmiany. Jun Amano wszedł za Marcosa Júniora.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku kartkę obejrzał Gotoku Sakai z Visslu.

Drużyna Visslu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 82. minucie wynik ustalił Teruhito Nakagawa. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Ryuta Koike.

W doliczonej czwartej minucie spotkania sędzia ukarał kartką Lincolna, piłkarza gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Yohei Takaoka
81′ Gotoku Sakai
Theerathon Bunmathan
16′ Yuta Goke
Kota Watanabe88′
Hotaru Yamaguchi
José Élber Pimentel da Silva76′
24′ Andres Iniesta
Daizen Maeda  23′
60′ Sergi Samper
Takuya Kida
Yuya Osako
Marcos Júnior Lima dos Santos76′
74′ Yoshinori Muto
Yuki Saneto
16′ 64′ Yuya Nakasaka
Jun Amano76′
Daiju Sasaki
Kota Mizunuma87′
64′ 90′ Lincoln Corrêa dos Santos
Takahiro Ohgihara88′
Yutaro Oda
Teruhito Nakagawa76′  82′

Drużyna Visslu miała 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Visslu przyznał pięć żółtych.

Jedenastka Visslu dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.