Vissel Kobe - Shimizu S-Pulse 2-1 (1-0). Liga - 20. kolejka

W meczu 20. kolejki J1 League, który rozegrany został 6 lipca, jedenastka Visselu Kobe wygrała z Shimizu S-Pulse 2-1 (1-0). Starcie odbyło się na Noevir Stadium Kobe.

W  meczu 20. kolejki  J1 League, który rozegrany został 6 lipca, jedenastka Visselu Kobe wygrała  z Shimizu S-Pulse  2-1 (1-0). Starcie odbyło się na Noevir Stadium Kobe.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków zespół Shimizu S-Pulse wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Visselu Kobe nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Koya Yuruki.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Visselu Kobe.

Piłkarze Shimizu S-Pulse w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Thiago Santana.

W tej samej minucie w jedenastce Shimizu S-Pulse doszło do zmiany. Benjamin Kololli wszedł za Kentę Nishizawę. W 67. minucie Yutaro Oda zastąpił Daiju Sasakiego. W następstwie utraty bramki trener Visselu Kobe postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Andresa Iniestę i na pole gry wprowadził napastnika Yuyę Osaka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 77. minucie Carlinhos został zmieniony przez Daikiego Matsuokę, a za Yutę Kamiyę wszedł na boisko Oh Se-Hun, co miało wzmocnić drużynę Shimizu S-Pulse. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Koyę Yuruki na Yuyę Nakasakę oraz Yoshinoriego Muta na Yutę Goke.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Visselu Kobe w 90. minucie spotkania, gdy Yuya Osako strzelił drugiego gola. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka Visselu Kobe w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Shimizu S-Pulse w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.