Vissel Kobe - Shimizu S-Pulse 1-1 (0-0). Liga japońska - 9. kolejka J1 League

W spotkaniu 9. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 11 kwietnia, drużyna Visslu zremisowała z Shimizu S-Pulse 1-1 (0-0). Mecz na NOEVIR Stadium Kobe w Kobe obejrzało 8 350 widzów.

9. kolejka Japonia - J1 League
2021-04-11 10:00 | Stadion: NOEVIR Stadium Kobe | Widzów: 8350 | Arbiter: Yuichi Nishimura
Vissel Kobe
Shimizu S-Pulse
1
1
K. Furuhashi 88'
Elsinho 74'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 starć jedenastka Shimizu S-Pulse wygrała 15 razy i zanotowała 10 porażek oraz pięć remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 60. minucie Noriaki Fujimoto został zastąpiony przez Rya Hatsusego. Trener Visslu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Asahiego Masuyamę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Yuya Nakasaka. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Nieoczekiwanie to piłkarze Shimizu S-Pulse otworzyli wynik. W 74. minucie na listę strzelców wpisał się Elsinho. Przy strzeleniu gola asystował Thiago Santana.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 88. minucie Kyogo Furuhashi wyrównał wynik meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli. Asystę zanotował Ryo Hatsuse.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania w zespole Shimizu S-Pulse doszło do zmiany. Naoya Fukumori wszedł za Terukiego Harę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Shuichi Gonda
82′ Tetsushi Yamakawa
Yosuke Kawai75′
60′ Yuya Nakasaka
Katsuhiro Nakayama
Shion Inoue
Kota Miyamoto
Hotaru Yamaguchi
Keita Nakamura76′
60′ Noriaki Fujimoto
Yuito Suzuki75′
 88′ Kyogo Furuhashi
Thiago Santos Santana
Ryotaro Hironaga
Kengo Nagai
60′ Ryo Hatsuse
Andrevaldo de Jesus Santos88′
Leo Osaki
Naoya Fukumori90′
82′ Nagisa Sakurauchi
Shota Kaneko76′
60′ Asahi Masuyama
Ryo Takeuchi75′
Takuya Yasui
Yusuke Goto75′
Yutaro Oda
Hiroshi Ibusuki

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka Visslu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.