Vissel Kobe - Sanfrecce Hiroszima 3-0 (3-0). Liga japońska - 12. kolejka J1 League

1 maja na NOEVIR Stadium Kobe w Kobe odbyło się starcie 12. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Visslu i Sanfrecce' Hiroshima. Mecz zakończył się zwycięstwem Visslu 3-0.

Y. Nakasaka 31'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 spotkań zespół Sanfrecce' Hiroshima wygrał 16 razy i zanotował trzy porażki oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Visslu w 11. minucie spotkania, gdy Kyogo Furuhashi strzelił pierwszego gola. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Visslu, zdobywając kolejną bramkę. W 25. minucie Kyogo Furuhashi po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0. Asystę zanotował Sergi Samper.

Niedługo później Yuya Nakasaka wywołał eksplozję radości wśród kibiców Visslu, strzelając kolejnego gola w 31. minucie spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 62. minucie Toshihiro Aoyama został zmieniony przez Rhaynera. Chwilę później trener Sanfrecce' Hiroshima postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Yoshifumi Kashiwa, a murawę opuścił Ezequiel.

W tej samej minucie w jedenastce Sanfrecce' Hiroshima doszło do zmiany. Shun Ayukawa wszedł za Júniora Santosa. Na murawie, jak to często zdarzało się Visslowi w tym sezonie, pojawił się Ryo Hatsuse, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 65. minucie Yuyę Nakasakę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rya Hatsusego z Visslu, a w 90. minucie Hayata Arakiego z drużyny przeciwnej.

Shunki Higashi
75′ Shion Inoue
Hayao Kawabe
Sergi Samper
Ezequiel Santos da Silva63′
 31′ 65′ Yuya Nakasaka
Toshihiro Aoyama62′
Hotaru Yamaguchi
Tsukasa Morishima
65′ Daiju Sasaki
Yuya Asano79′
 11′, 25′ 83′ Kyogo Furuhashi
José Antonio dos Santos Junior63′
Hiroki Iikura
Takuto Hayashi
65′ 77′ Ryo Hatsuse
Akira Ibayashi
Leo Osaki
Yusuke Chajima
75′ Andres Iniesta
Yoshifumi Kashiwa63′
83′ Asahi Masuyama
Yoichi Naganuma79′
65′ Lincoln Corrêa dos Santos
Rhayner Santos Nascimento62′
Ayub Timbe Masika
Shun Ayukawa63′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.