Vissel Kobe - Jubilo Iwata 0-0. Liga - 15. kolejka

25 maja na Noevir Stadium Kobe odbyło się spotkanie 15. kolejki J1 League pomiędzy drużynami Visselu Kobe i Jubilo Iwata. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

25 maja  na Noevir Stadium Kobe odbyło się spotkanie  15. kolejki  J1 League pomiędzy drużynami Visselu Kobe  i Jubilo Iwata. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Visselu Kobe wygrała aż siedem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut jedenastka Visselu Kobe zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Jubilo Iwata była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Ricardo Graca z drużyny Jubilo Iwata. Była to 26. minuta meczu.

W 29. minucie Kosuke Yamamoto został zmieniony przez Naokiego Kanumę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gotoku Sakaiego z Visselu Kobe, a w 56. minucie Naokiego Kanumę z drużyny przeciwnej. Trener Visselu Kobe postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Koyę Yurukiego i na pole gry wprowadził napastnika Bojana Krkica. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 56. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Jubilo Iwata: Yuki Otsu, Norimichi Yamamoto, Naoki Kanuma, Kotaro Omori, na ich miejsce weszli: Fabian Gonzalez, Mahiro Yoshinaga, Shota Kaneko, Kenyu Sugimoto. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Shiona Inouego, Hotaru Yamaguchiego zajęli: Lincoln, Kento Hashimoto. W 86. minucie kartkę dostał Rikiya Uehara, zawodnik Jubilo Iwata.

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla zespołu Visselu Kobe, mimo że oddała ona siedem celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Visselu Kobe, natomiast zawodnikom Jubilo Iwata pokazał trzy.

Jedenastka Visselu Kobe w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Jubilo Iwata wymienił pięciu graczy.