Vissel Kobe - Hokkaido Consadole Sapporo 4-1 (1-0). Liga - 16. kolejka

29 maja na Noevir Stadium Kobe odbył się pojedynek 16. kolejki J1 League pomiędzy drużynami Visselu Kobe i Consadole Sapporo. Mecz zakończył się zwycięstwem Visselu Kobe 4-1.

29 maja  na Noevir Stadium Kobe odbył się pojedynek  16. kolejki  J1 League pomiędzy drużynami Visselu Kobe  i Consadole Sapporo. Mecz zakończył się zwycięstwem Visselu Kobe 4-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna Visselu Kobe wygrała aż dziewięć razy, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Tetsushi Yamakawa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Visselu Kobe, zdobywając bramkę w 17. minucie spotkania.

W 22. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Daihachiego Okamurę z Consadole Sapporo, a w 25. minucie Ryuha Kikuchiego z drużyny przeciwnej. W 45. minucie za Ryotę Aokiego wszedł Douglas Oliveira. W tej samej minucie w drużynie Visselu Kobe doszło do zmiany. Yuta Goke wszedł za Yutara Odę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Visselu Kobe.

Drużyna Consadole Sapporo nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 59. minucie Douglas Oliveira wyrównał wynik meczu.

W 61. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Leo Osakiemu z Visselu Kobe. W następstwie utraty bramki trener Visselu Kobe postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Andresa Iniestę i na pole gry wprowadził napastnika Yuyę Osaka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Piłkarze Visselu Kobe szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Yoshinori Muto. Przy strzeleniu gola pomógł Koya Yuruki.

Drużyna Consadole Sapporo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Visselu Kobe, zdobywając kolejną bramkę. W 69. minucie Yoshinori Muto po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-1.

W tej samej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kazukiego Fukaiego z Consadole Sapporo, a w 72. minucie Kenta Hashimota z drużyny przeciwnej. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Consadole Sapporo doszło do zmiany. Gabriel Xavier wszedł za Toyę Nakamurę.

W 74. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Consadole Sapporo Kazuki Fukai. W 76. minucie arbiter wyrzucił z boiska Gabriela Xaviera z Consadole Sapporo.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Visselu Kobe w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Zespół Visselu Kobe wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Consadole Sapporo wymieniła dwóch graczy.