Vissel Kobe - Gamba Osaka 1-0 (0-0). Liga japońska - 1. kolejka J1 League

W starciu 1. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 27 lutego, zespół Visslu wygrał z Gambą 1-0 (0-0). Mecz na NOEVIR Stadium Kobe w Kobe obejrzało 4 636 widzów.

1. kolejka Japonia - J1 League
2021-02-27 09:00 | Stadion: NOEVIR Stadium Kobe | Widzów: 4636 | Arbiter: Ryuji Sato
Vissel Kobe
Gamba Osaka
1
0
K. Furuhashi 79'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 mecze zespół Gamby wygrał 14 razy i zanotował 10 porażek oraz osiem remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu dostał Sergi Samper z Visslu. Była to 23. minuta starcia.

Drugą połowę jedenastka Visslu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Noriakiego Fujimotę wszedł Douglas. W 67. minucie Patric został zmieniony przez Leandra Pereirę.

W tej samej minucie trener Gamby postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Takashiego Usamiego wszedł Ryu Takao, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie. W tej samej minucie trener Visslu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Sergiego Sampera. Na boisko wszedł Asahi Masuyama, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 76. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Shu Kurata, Ju Se-Jong, a na ich miejsce weszli Shinya Yajima, Shuhei Kawasaki.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Visslu w 79. minucie spotkania, gdy Kyogo Furuhashi zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Hotaru Yamaguchi.

W 80. minucie Kyogo Furuhashi został zmieniony przez Junyę Tanakę, a za Shiona Inoue wszedł na boisko Takuya Yasui, co miało wzmocnić zespół Visslu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yosuke Ideguchiego na Tiaga Alvesa.

Yosuke Ideguchi81′
80′ Shion Inoue
Shinya Yajima76′
23′ 67′ Sergi Samper
Yuki Yamamoto
Yuta Goke
Takashi Usami67′
46′ Noriaki Fujimoto
Anderson Patric Aguiar Oliveira67′
 79′ 80′ Kyogo Furuhashi
Ryu Takao67′
67′ Asahi Masuyama
Se-Jong Ju76′
80′ Takuya Yasui
Shu Kurata76′
46′ Dyanfres Douglas Chagas Matos
Tiago Alves Sales de Lima81′
80′ Junya Tanaka
Marcos Leandro Pereira67′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy Gamby żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Gamby w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.