Vissel Kobe - Consadole Sapporo 1-0 (1-0). Liga japońska - 29. kolejka J1 League

18 września na Kobe Universiade Memorial Stadium w Kobe odbył się pojedynek 29. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Visslu i Consadole Sapporo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Visslu 1-0. Na stadionie zasiadło 4 724 widzów.

29. kolejka Japonia - J1 League
2021-09-18 11:00 | Stadion: Kobe Universiade Memorial Stadium | Widzów: 4724 | Arbiter: Ryo Tanimoto
Vissel Kobe
Consadole Sapporo
1
0
Y. Nakasaka 22'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć jedenastka Consadole Sapporo wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż osiem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Visslu w 22. minucie spotkania, gdy Yuya Nakasaka strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Yoshinori Muto.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Visslu.

Trener Consadole Sapporo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Douglas Oliveira, a murawę opuścił Milan Tučić. A kibice Visslu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daiju Sasakiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Andrés Iniesta.

W 79. minucie Yoshinori Muto został zmieniony przez Yukiego Kobayashiego. W 82. minucie Takuma Arano został zmieniony przez Jaya Bothroyda, a za Yoshiakiego Komaiego wszedł na boisko Takahiro Yanagi, co miało wzmocnić jedenastkę Consadole Sapporo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rya Hatsusego na Tetsushiego Yamakawę. W drugiej połowie nie padły bramki.

Hiroki Miyazawa
86′ Ryo Hatsuse
Lucas Fernandes
Sergi Samper
Yoshiaki Komai86′
79′ Yoshinori Muto
Takuro Kaneko
 22′ Yuya Nakasaka
Takuma Arano82′
Leo Osaki
Ryota Aoki
70′ Andres Iniesta
Tomoki Takamine
Yuya Osako
Milan Tučić62′
Ryotaro Hironaga
Kojiro Nakano
79′ Yuki Kobayashi
Toya Nakamura
Nagisa Sakurauchi
Daihachi Okamura
86′ Tetsushi Yamakawa
Takahiro Yanagi86′
70′ Daiju Sasaki
Shinji Ono
Bojan Krkíc Pérez
Jay Bothroyd82′
Junya Tanaka
Douglas Felisbino de Oliveira62′

Przewaga drużyny Consadole Sapporo w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.