Vissel Kobe - Cerezo Osaka 1-1 (0-0). Liga japońska - 14. kolejka J1 League

15 maja na NOEVIR Stadium Kobe w Kobe odbyło się spotkanie 14. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Visslu i Cerezo_Osaka. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 4 333 widzów.

14. kolejka Japonia - J1 League
2021-05-15 09:00 | Stadion: NOEVIR Stadium Kobe | Widzów: 4333 | Arbiter: Masaaki Iemoto Toma
Vissel Kobe
Cerezo Osaka
1
1
T. Vermaelen 90'
T. Sakamoto 75'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 mecze drużyna Visslu wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz pięć remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na murawie, jak to często zdarzało się Visslowi w tym sezonie, pojawił się Ryo Hatsuse, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Yuyę Nakasakę. W 57. minucie w drużynie Visslu doszło do zmiany. Andrés Iniesta wszedł za Shiona Inoue.

W 58. minucie Mutsuki Kato został zastąpiony przez Toshiyukiego Takagiego. W 68. minucie w zespole Visslu doszło do zmiany. Douglas wszedł za Daiju Sasakiego. A trener Cerezo_Osaka wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rikiego Matsudę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Yuta Toyokawa. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

Dopiero w drugiej połowie Tatsuhiro Sakamoto wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cerezo_Osaka, strzelając gola w 75. minucie pojedynku. Asystę zaliczył Toshiyuki Takagi.

W 79. minucie Tetsushi Yamakawa został zmieniony przez Ayuba Timbe'a, a za Yutę Goke wszedł na boisko Lincoln, co miało wzmocnić jedenastkę Visslu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hiroshiego Kiyotake'a na Shotę Fujio.

Zespół gości niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 21 minut, jedenastka Visslu doprowadziła do remisu. Gola strzelił Thomas Vermaelen. Przy strzeleniu gola pomagał Ayub Timbe.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Jin-Hyeon Kim
79′ Tetsushi Yamakawa
Riku Matsuda
Ryuho Kikuchi
Dankler Luís de Jesus Pedreira
 90′ Thomas Vermaelen
Tiago Pagnussat
Gotoku Sakai
Yusuke Maruhashi
80′ Yuta Goke
Hiroaki Okuno
57′ Shion Inoue
Tatsuhiro Sakamoto  75′
46′ Yuya Nakasaka
Naoyuki Fujita
Hotaru Yamaguchi
Hiroshi Kiyotake87′
Kyogo Furuhashi
Yuta Toyokawa71′
68′ Daiju Sasaki
Mutsuki Kato58′
Hiroki Iikura
Kenya Matsui
46′ Ryo Hatsuse
Naoto Arai
Leo Osaki
Ayumu Seko
57′ Andres Iniesta
Jun Nishikawa
68′ Dyanfres Douglas Chagas Matos
Shota Fujio87′
80′ Lincoln Corrêa dos Santos
Riki Matsuda71′
79′ Ayub Timbe Masika
Toshiyuki Takagi58′

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Cerezo_Osaka w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.