Vegalta Sendai - Vissel Kobe 0-2 (0-2). Liga japońska - 7. kolejka J1 League

3 kwietnia na Yurtec Stadium Sendai odbył się mecz 7. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Vegalty Sendai i Visslu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Visslu 2-0. Spotkanie obejrzało 4 619 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Slowika występującego w Vegalcie Sendai.

7. kolejka Japonia - J1 League
2021-04-03 07:00 | Stadion: Yurtec Stadium Sendai | Widzów: 4619 | Arbiter: Masuya Ueda
R. Kikuchi 21'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki drużyna Visslu wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Visslu w 15. minucie spotkania, gdy Kyogo Furuhashi strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Sergi Samper.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Visslu, zdobywając kolejną bramkę. W 21. minucie wynik ustalił Ryuho Kikuchi. W zdobyciu bramki pomógł Kyogo Furuhashi.

W 29. minucie Daiju Sasaki zastąpił Shiona Inoue. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 62. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Vegalty Sendai: Shuhei Akasaki, Quenten Martinus, Takumi Mase, Shingo Tomita, Ryoma Kida, na ich miejsce weszli: Rikiya Uehara, Chihiro Kato, Koji Hachisuka, Yusuke Minagawa, Yasuhiro Hiraoka. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yui Nakasaki, Nagisy Sakurauchi, Yuty Goke, Sergiego Sampera zajęli: Asahi Masuyama, Ryo Hatsuse, Noriaki Fujimoto, Takuya Yasui. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Hisashiemu Appiahowi z Vegalty Sendai. Była to 82. minuta starcia.

Daiya Maekawa
62′ Takumi Mase
Nagisa Sakurauchi79′
82′ Hisashi Appiah Tawiah
Ryuho Kikuchi  21′
Mate Junior Simao
Tetsushi Yamakawa
Takayoshi Ishihara
Gotoku Sakai
78′ Shingo Tomita
Sergi Samper79′
62′ Quenten Geordie Felix Martinus
Daiju Sasaki29′
86′ Ryoma Kida
Yuya Nakasaka63′
Yoshiki Matsushita
Hotaru Yamaguchi
62′ Shuhei Akasaki
Yuta Goke79′
Takuma Nishimura
Kyogo Furuhashi  15′
Yuma Obata
Ryotaro Hironaga
62′ Koji Hachisuka
Ryo Hatsuse79′
86′ Yasuhiro Hiraoka
Leo Osaki
Kyohei Yoshino
Shion Inoue29′
62′ Chihiro Kato
Asahi Masuyama63′
62′ Rikiya Uehara
Takuya Yasui79′
78′ Yusuke Minagawa
Noriaki Fujimoto79′

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Vegalty Sendai przyznał jedną żółtą.