Vegalta Sendai - Kawasaki Frontale 1-5 (0-4). Liga japońska - 2. kolejka J1 League

W pojedynku 2. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 6 marca, drużyna Vegalty Sendai przegrała wysoko z Kawasaki Frontale 1-5 (0-4). Mecz na Yurtec Stadium Sendai obejrzało 9 005 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Slowika występującego w Vegalcie Sendai.

2. kolejka Japonia - J1 League
2021-03-06 06:00 | Stadion: Yurtec Stadium Sendai | Widzów: 9005 | Arbiter: Akihiko Ikeuchi
R. Hatate 83'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 mecze jedenastka Kawasaki Frontale wygrała 12 razy i zanotowała trzy porażki oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Kawasaki Frontale otworzyli wynik. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Yu Kobayashi. Asystę przy golu zaliczył Ao Tanaka.

W 26. minucie Kunimitsu Sekiguchi zastąpił Takayoshiego Ishiharę.

Drużyna Vegalty Sendai ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie wpakował piłkę do siatki rywali Daiya Tono.

W 33. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Vegalty Sendai Koji Hachisuka.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kawasaki Frontale w 39. minucie spotkania, gdy Yu Kobayashi strzelił czwartego gola. W zdobyciu bramki pomógł Kento Tachibanada.

Drugą połowę jedenastka Vegalty Sendai rozpoczęła w zmienionym składzie, za Shinga Tomitę, Takumę Nishimurę, Yosuke Akiyamę weszli Yasuhiro Hiraoka, Yoshiki Matsushita, Takumi Mase. Także w jedenastce Kawasaki Frontale w czasie przerwy zaszły zmiany, za João Schmidta wszedł Koki Tsukagawa.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 58. minucie bramkę pocieszenia zdobył Rikiya Uehara.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia pokazał kartkę Quentenowi Martinusowi z drużyny gospodarzy.

Zawodnicy Kawasaki Frontale odpowiedzieli strzeleniem gola. W 83. minucie wynik ustalił Reo Hatate. Bramka padła po podaniu Yu Kobayashiego.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Kyoheiemu Yoshinowi, piłkarzowi Vegalty Sendai. W 90. minucie w zespole Kawasaki Frontale doszło do zmiany. Yasuto Wakizaka wszedł za Ao Tanakę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-5.

Sung-ryong Jung
33′ (samob.) Koji Hachisuka
Miki Yamane
Hisashi Appiah Tawiah
Kazuya Yamamura
87′ Kyohei Yoshino
Shintaro Kurumaya
46′ Yosuke Akiyama
Reo Hatate  83′
46′ Shingo Tomita
Ao Tanaka90′
26′ Kunimitsu Sekiguchi
Kento Tachibanada83′
83′ Ryoma Kida
Joao Felipe Schmidt Urbano46′
 58′ Rikiya Uehara
Daiya Tono  26′ 73′
62′ Quenten Geordie Felix Martinus
Yu Kobayashi  12′, 39′
46′ Takuma Nishimura
Tatsuya Hasegawa72′
Yuma Obata
Kenta Tanno
46′ Yasuhiro Hiraoka
Shogo Taniguchi83′
46′ Takumi Mase
Akihiro Ienaga73′
26′ Takayoshi Ishihara
Kaoru Mitoma72′
83′ Chihiro Kato
Koki Tsukagawa46′
46′ Yoshiki Matsushita
Yasuto Wakizaka90′
Shuhei Akasaki
Leandro Damião da Silva dos Santos

Drużyna Kawasaki Frontale była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników Kawasaki Frontale żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.