Vegalta Sendai - Kashiwa Reysol 1-0 (0-0). Liga japońska - 12. kolejka J1 League

W pojedynku 12. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 1 maja, zespół Vegalty Sendai wygrał z Kashiwą Reysol 1-0 (0-0). Mecz na Yurtec Stadium Sendai obejrzało 4 292 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Slowika występującego w Vegalcie Sendai.

12. kolejka Japonia - J1 League
2021-05-01 07:00 | Stadion: Yurtec Stadium Sendai | Widzów: 4292 | Arbiter: Hajime Matsuo
Vegalta Sendai
Kashiwa Reysol
1
0
T. Nishimura 68'

Już w pierwszych minutach jedenastka Kashiwej Reysol próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 20. minucie Shuhei Akasaki został zastąpiony przez Ryomę Kidę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Takuma Nishimura z zespołu gospodarzy. Była to 45. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter pokazał kartkę Kei Shiihashiemu, piłkarzowi gości. W 66. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Pedro Raul, Dodi, a na ich miejsce weszli Hiroto Goya, Keiya Shiihashi.

Na murawie, jak to często zdarzało się Vegalcie Sendai w tym sezonie, pojawił się Koji Hachisuka, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 67. minucie Chihira Kata. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie w drużynie Vegalty Sendai doszło do zmiany. Foguinho wszedł za Kunimitsu Sekiguchiego.

Jedyną bramkę meczu dla Vegalty Sendai zdobył Takuma Nishimura w 68. minucie. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. W zdobyciu bramki pomógł Koji Hachisuka.

W 71. minucie Yuta Kamiya został zmieniony przez Rodriga, a za Hayata Nakamę wszedł na boisko Ippei Shinozuka, co miało wzmocnić jedenastkę Kashiwej Reysol. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rikiyę Ueharę na Hayata Teruyamę w 88. minucie. W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kojego Hachisukę z Vegalty Sendai, a w 79. minucie Rodriga z drużyny przeciwnej.

Kengo Kitazume
67′ Chihiro Kato
Hayato Nakama75′
88′ Rikiya Uehara
Ataru Esaka
Yoshiki Matsushita
Yuta Kamiya71′
67′ Kunimitsu Sekiguchi
Keiya Shiihashi62′ 66′
20′ Shuhei Akasaki
Shunki Takahashi
 68′ 45′ Takuma Nishimura
Hiroto Goya66′
Yuma Obata
Masato Sasaki
67′ 77′ Koji Hachisuka
Takumi Kamijima
88′ Hayato Teruyama
Rodrigo Luiz Angelotti71′ 79′
20′ Ryoma Kida
Richardson Fernandes dos Santos
Takumi Sasaki
Douglas Moreira Fagundes66′
67′ Guilherme Seefeldt Krolow
Ippei Shinozuka75′
Yusuke Minagawa
Pedro Raul Garay da Silva66′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.