Vegalta Sendai - Kashiwa Reysol 0-2 (0-1). Liga japońska - 26. kolejka J1 League

1 grudnia na Yurtec Stadium Sendai odbył się pojedynek 26. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Vegalty Sendai i Kashiwej Reysol. Mecz zakończył się zwycięstwem Kashiwej Reysol 2-0. Na stadionie zasiadło 2 720 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Slowika występującego w Vegalcie Sendai.

26. kolejka Japonia - J1 League
2020-12-01 11:00 | Stadion: Yurtec Stadium Sendai | Widzów: 2720 | Arbiter: Koichiro Fukushima
Vegalta Sendai
Kashiwa Reysol
0
2
Cristiano 21'
M. Olunga 60'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć jedenastka Kashiwej Reysol wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kashiwej Reysol w 21. minucie spotkania, gdy Cristiano strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Michael Olunga.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Kashiwej Reysol.

Trener Vegalty Sendai postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Takayoshi Ishihara, a murawę opuścił Takumi Sasaki. W tej samej minucie w jedenastce Vegalty Sendai doszło do zmiany. Yoshiki Matsushita wszedł za Takumę Hamasakiego.

Drużyna Vegalty Sendai ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. Po godzinie gry wynik ustalił Michael Olunga. To już dwudzieste szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 77. minucie Hiroto Yamada został zmieniony przez Takumę Nishimurę. W tej samej minucie w drużynie Vegalty Sendai doszło do zmiany. Shingo Hyodo wszedł za Isaaca Cuencę. Na murawie, jak to często zdarzało się Kashiwej Reysol w tym sezonie, pojawił się Shunki Takahashi, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 78. minucie Kenga Kitazume'a. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Richardson Fernandes dos Santos
55′ Takumi Sasaki
Kengo Kitazume78′
55′ Takuma Hamasaki
Masatoshi Mihara
Keiya Shiihashi
Yusuke Segawa79′
77′ Hiroto Yamada
Cristiano da Silva  21′
Shun Nagasawa
Michael Olunga Ogada  60′
77′ Juan Isaac Cuenca López
Shunki Takahashi78′
77′ Shingo Hyodo
Yusuke Kobayashi
55′ Takayoshi Ishihara
Hayato Nakama79′
55′ Yoshiki Matsushita
Hiroto Goya
77′ Takuma Nishimura
Yuta Kamiya86′

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka Vegalty Sendai w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.