Vegalta Sendai - Kashima Antlers 0-1 (0-0). Liga japońska - 38. kolejka J1 League

4 grudnia na Yurtec Stadium Sendai odbył się mecz 38. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Vegalty Sendai i Kashimy. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kashimy 1-0. Na stadionie stawiło się 8 569 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Slowika występującego w Vegalcie Sendai.

38. kolejka Japonia - J1 League
2021-12-04 06:00 | Stadion: Yurtec Stadium Sendai | Widzów: 8569 | Arbiter: Hajime Matsuo
Vegalta Sendai
Kashima Antlers
0
1
Diego Pituca 73'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Drużyna Kashimy wygrała aż 16 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko sześć.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Vegalty Sendai wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Chihira Kata. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ryoma Kida. Na drugą połowę zespół Vegalty Sendai wyszedł w zmienionym składzie, za Shuheiego Akasakiego wszedł Felippe Cardoso.

W 55. minucie Ryuji Izumi został zmieniony przez Shomę Doiego. W tej samej minucie trener Kashimy postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Yasushi Endo, a murawę opuścił Juan Alano. W 61. minucie kartkę dostał Kento Misao z drużyny gości.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Vegalty Sendai doszło do zmiany. Koji Hachisuka wszedł za Kunimitsu Sekiguchiego.

Jedynego gola meczu strzelił Diego Pituca dla jedenastki Kashimy. Bramka padła w tej samej minucie. Bramka padła po podaniu Keiga Tsunemota.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Kashima: Diego Pituce w 74. minucie i Everaldowi w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania.

Koki Anzai86′
70′ Kunimitsu Sekiguchi
Juan Matheus Alano Nascimento55′
Kyohei Yoshino
Kento Misao61′
46′ Ryoma Kida
Diego Cristiano Evaristo  73′ 74′
Rikiya Uehara
Ryuji Izumi55′
85′ Cayman Togashi
Ayase Ueda86′
46′ Shuhei Akasaki
Ryotaro Araki90′
Nedeljko Stojisic
Yuya Oki
Naoya Fukumori
Tomoya Inukai90′
70′ Koji Hachisuka
Katsuya Nagato86′
46′ Chihiro Kato
Shoma Doi55′
Shingo Tomita
Yasushi Endo55′
46′ Wanderson Felippe Cardoso dos Santos
Ryota Nagaki
85′ Yusuke Minagawa
Everaldo Stum86′ 90′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników Vegalty Sendai żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Kashimy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.