Vegalta Sendai - Gamba Osaka 0-1 (0-1). Liga japońska - 5. kolejka J1 League

W spotkaniu 5. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 3 sierpnia, zespół Vegalty Sendai przegrał z Gambą 0-1 (0-1). Mecz na Yurtec Stadium Sendai obejrzało 4 940 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Slowika występującego w Vegalcie Sendai.

5. kolejka Japonia - J1 League
2021-08-03 12:00 | Stadion: Yurtec Stadium Sendai | Widzów: 4940 | Arbiter: Yusuke Araki
Vegalta Sendai
Gamba Osaka
0
1
Patric 35'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 starcia jedenastka Gamby wygrała 10 razy i zanotowała sześć porażek oraz sześć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Kim Young-Gwon z Gamby. Była to 21. minuta starcia.

Jedyną bramkę meczu dla Gamby zdobył Patric w 35. minucie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Yuki Yamamoto.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Gamby.

W 58. minucie Takayoshi Ishihara został zastąpiony przez Kojego Hachisukę. W tej samej minucie trener Vegalty Sendai postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Chihiro Kato, a murawę opuścił Kunimitsu Sekiguchi.

A trener Gamby wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Wellingtona Silvę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Takashi Usami. Między 67. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Vegalty Sendai: Takuma Nishimura, Ryoma Kida, Rikiya Uehara, na ich miejsce weszli: Felippe Cardoso, Emmanuel Oti, Foguinho. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Shini Yajimy, Koheiego Okuna, Kosuke Onosego zajęli: Ko Yanagisawa, Tiago Alves, Shu Kurata. Między 69. a 82. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Gamby i jedną drużynie przeciwnej.

Shunya Suganuma
58′ Takayoshi Ishihara
Kohei Okuno83′
58′ Kunimitsu Sekiguchi
Kosuke Onose83′
82′ Shingo Tomita
Shinya Yajima67′
67′ Ryoma Kida
Takashi Usami63′
81′ Rikiya Uehara
Keisuke Kurokawa
67′ Takuma Nishimura
Gen Shoji
58′ Koji Hachisuka
Ko Yanagisawa67′
58′ Chihiro Kato
Wellington Alves da Silva63′ 69′
81′ Guilherme Seefeldt Krolow
Se-Jong Ju
67′ Wanderson Felippe Cardoso dos Santos
Shu Kurata83′
67′ Emmanuel Oti Essigba
Tiago Alves Sales de Lima83′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Vegalty Sendai, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Drużyna Vegalty Sendai w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.