Vegalta Sendai - Avispa Fukuoka 0-1 (0-0). Liga japońska - 14. kolejka J1 League

W starciu 14. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 15 maja, drużyna Vegalty Sendai przegrała z Avispa Fukuoką 0-1 (0-0). Mecz na Yurtec Stadium Sendai obejrzało 6 249 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Slowika występującego w Vegalcie Sendai.

14. kolejka Japonia - J1 League
2021-05-15 07:00 | Stadion: Yurtec Stadium Sendai | Widzów: 6249 | Arbiter: Takuto Okabe
Vegalta Sendai
Avispa Fukuoka
0
1
D. Watari 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Vegalty Sendai wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Takuma Nishimura z Vegalty Sendai. Była to 27. minuta spotkania.

W 52. minucie kartką został ukarany Foguinho, piłkarz Vegalty Sendai. W 54. minucie Ryoma Kida zastąpił Yoshikiego Matsushitę.

W 58. minucie boisko opuścili piłkarze Avispa Fukuokiej : Juanma, Yuya Yamagishi, a na ich miejsce weszli Bruno Mendes, John Mary. Trener Avispa Fukuokiej postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Tara Sugimota i na pole gry wprowadził napastnika Daikiego Watariego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W 70. minucie w drużynie Vegalty Sendai doszło do zmiany. Hayato Teruyama wszedł za Takumiego Masego.

Chwilę później trener Vegalty Sendai postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Quenten Martinus, a murawę opuścił Kunimitsu Sekiguchi. W samej końcówce pojedynku sędzia przyznał kartkę Douglasowi Grollemu z jedenastki gości.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Daiki Watari.

Sześć minut później arbiter pokazał kartkę Quentenowi Martinusowi, zawodnikowi gospodarzy.

Masaaki Murakami
70′ Takumi Mase
Takaaki Shichi
52′ Guilherme Seefeldt Krolow
Takeshi Kanamori83′
83′ Chihiro Kato
Hiroyuki Mae
54′ Ryoma Kida
Taro Sugimoto63′
83′ Rikiya Uehara
Sotan Tanabe83′
71′ Kunimitsu Sekiguchi
John Mary Honi Uzuegbunam58′
27′ Takuma Nishimura
Bruno Pereira Mendes58′
Yuma Obata
Rikihiro Sugiyama
Hisashi Appiah Tawiah
Daiki Miya
70′ Hayato Teruyama
Masato Yuzawa83′
54′ Yoshiki Matsushita
Takuya Shigehiro83′
83′ Shogo Nakahara
Yuya Yamagishi58′
83′ Shuhei Akasaki
Juan Manuel Delgado Lloria58′
71′ 90′ Quenten Geordie Felix Martinus
Daiki Watari63′  90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Vegalty Sendai obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.