Urawa Red Diamonds - Tokushima Vortis 1-0 (0-0). Liga japońska - 9. kolejka J1 League

11 kwietnia na Saitama Stadium 2002 w Saitamie odbył się mecz 9. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Urawej Red Diamonds i Tokushimy Vortis. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Urawej Red Diamonds 1-0. Na stadionie stawiło się 9 972 widzów.

9. kolejka Japonia - J1 League
2021-04-11 09:00 | Stadion: Saitama Stadium 2002 | Widzów: 9972 | Arbiter: Yoshiro Imamura
Urawa Red Diamonds Saitama
Tokushima Vortis
1
0
T. Sekine 60'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Urawej Red Diamonds wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 11. minucie za Hidetoshiego Takedę wszedł Kenyu Sugimoto.

Drugą połowę drużyna Tokushimy Vortis rozpoczęła w zmienionym składzie, za Yukiego Kakitę wszedł Atsushi Kawata. Drugą połowę zespół Tokushimy Vortis rozpoczął w zmienionym składzie, za Daiseia Suzukiego wszedł Ken Iwao.

Jedynego gola meczu strzelił Takahiro Sekine dla jedenastki Urawej Red Diamonds. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Ryosuke Yamanaka.

Od 63 minuty boisko opuścili zawodnicy Tokushimy Vortis: Shiryu Fujiwara, Tokuma Suzuki, Masaki Watai, na ich miejsce weszli: Koki Sugimori, Yudai Konishi, Akira Hamashita. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yukiego Muty, Takahira Sekinego zajęli: Kai Shibato, Tomoya Ugajin. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonym czasie gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Urawej Red Diamonds: Takahirowi Sekinemu i Ryosuke Yamanace.

Shota Fukuoka
90′ Ryosuke Yamanaka
Diego Jara Rodrigues
 60′ 90′ 90′ Takahiro Sekine
Joel Chima Fujita
11′ Hidetoshi Takeda
Masaki Watai81′
85′ Yuki Muto
Yuki Kakita46′
Zion Suzuki
Toru Hasegawa
Kota Kudo
Takashi Abe
85′ Kai Shibato
Akira Hamashita81′
90′ Tomoya Ugajin
Ken Iwao46′
Koya Yuruki
Yudai Konishi72′
Shinzo Koroki
Koki Sugimori63′
11′ Kenyu Sugimoto
Atsushi Kawata46′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Urawej Red Diamonds przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Tokushimy Vortis w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.