Urawa Red Diamonds - Shonan Bellmare 0-0. Liga japońska - 32. kolejka J1 League

W spotkaniu 32. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 12 grudnia, drużyna Urawej Red Diamonds zremisowała z Shonanem Bellmare 0-0. Mecz na Saitama Stadium 2002 w Saitamie obejrzało 14 847 widzów.

32. kolejka Japonia - J1 League
2020-12-12 09:00 | Stadion: Saitama Stadium 2002 | Widzów: 14847 | Arbiter: Takuto Okabe
Urawa Red Diamonds Saitama
Shonan Bellmare
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Jedenastka Urawej Red Diamonds wygrała aż osiem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Już w pierwszych minutach jedenastka Urawej Red Diamonds próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Sosuke Shibata z drużyny gości. Była to 38. minuta starcia.

Kibice Shonanu Bellmare nie mogli już doczekać się wprowadzenia Naokiego Yamadę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mitsuki Saito. W 64. minucie za Hirota Nakagawę wszedł Yuki Ohashi.

W tej samej minucie trener Urawej Red Diamonds postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Kai Shibato, a murawę opuścił Ewerton. Od 74 minuty boisko opuścili zawodnicy Urawej Red Diamonds: Kenyu Sugimoto, Koya Yuruki, Ryosuke Yamanaka, Quenten Martinus, na ich miejsce weszli: Yuki Muto, Yuki Abe, Tomoya Ugajin, Hidetoshi Takeda. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Temmy Matsudy, Naokiego Ishihary, Kokiego Tachiego zajęli: Shota Kobayashi, Tsukasa Umesaki, Kazuki Oiwa. W doliczonej pierwszej minucie meczu kartkę dostał Tomoya Ugajin z Urawej Red Diamonds.

Hirokazu Ishihara
86′ Ryosuke Yamanaka
Takuya Okamoto
86′ Quenten Geordie Felix Martinus
Temma Matsuda81′
Kazuki Nagasawa
Mitsuki Saito64′
64′ Ewerton da Silva Pereira
Taiga Hata
74′ Koya Yuruki
Sosuke Shibata38′
Shinzo Koroki
Hiroto Nakagawa64′
74′ Kenyu Sugimoto
Naoki Ishihara81′
Ryo Ishii
Kosei Tani
Daisuke Suzuki
Kazuki Oiwa90′
74′ Yuki Abe
Shota Kobayashi81′
64′ Kai Shibato
Hidetoshi Miyuki
86′ Hidetoshi Takeda
Tsukasa Umesaki81′
86′ 90′ Tomoya Ugajin
Naoki Yamada64′
74′ Yuki Muto
Yuki Ohashi64′

Przewaga drużyny Urawej Red Diamonds w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.