Urawa Red Diamonds Saitama - FC Tokio 1-1 (0-0). Liga japońska - 1. kolejka J1 League

W spotkaniu 1. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 27 lutego, zespół Urawej Red Diamonds zremisował z FC Tokio 1-1 (0-0). Mecz odbył się na Saitama Stadium 2002 w Saitamie.

1. kolejka Japonia - J1 League
2021-02-27 06:00 | Stadion: Saitama Stadium 2002 | Widzów: 4943 | Arbiter: Hiroyuki Kimura
Urawa Red Diamonds Saitama
FC Tokio
1
1
Y. Abe 74'
M. Morishige 86'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Jedenastka Urawej Red Diamonds wygrała aż 20 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko pięć.

Już w pierwszych minutach zespół Urawej Red Diamonds próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka FC Tokio wyszła w zmienionym składzie, za Diego Oliveirę wszedł Adailton. Trener FC Tokio postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Ryomę Watanabego i na pole gry wprowadził napastnika Kensuke Nagaiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Nagle to piłkarze Urawej Red Diamonds otworzyli wynik. W 74. minucie Yuki Abe dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 75. minucie w zespole FC Tokio doszło do zmiany. Takuya Aoki wszedł za Keiga Higashiego. W tej samej minucie za Arthura Silvę wszedł Hirotaka Mita. W tej samej minucie trener Urawej Red Diamonds postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Yoshia Koizumiego. Na boisko wszedł Tatsuya Tanaka, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w drużynie FC Tokio doszło do zmiany. Kyosuke Tagawa wszedł za Leandra.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 86. minucie wynik ustalił Masato Morishige. W zdobyciu bramki pomógł Hirotaka Mita.

W 87. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Hidetoshi Takeda, Kai Shibato, a na ich miejsce weszli Koya Yuruki, Yuki Abe. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Ryoma Watanabe61′
87′ Koya Yuruki
Shuto Abe
 74′ 87′ Yuki Abe
Weverson Leandro Oliveira Moura81′
75′ Yoshio Koizumi
Takuya Aoki75′
87′ Kai Shibato
Adailton dos Santos da Silva46′
87′ Hidetoshi Takeda
Hirotaka Mita75′
75′ Tatsuya Tanaka
Kensuke Nagai61′
Yuki Muto
Kyosuke Tagawa81′

Przewaga jedenastki Urawej Red Diamonds w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół FC Tokio w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.