Urawa Red Diamonds - Oita Trinita 3-2 (1-2). Liga japońska - 11. kolejka J1 League

W spotkaniu 11. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 25 kwietnia, jedenastka Urawej Red Diamonds zwyciężyła z Oitą Trinita 3-2 (1-2). Mecz na Saitama Stadium 2002 w Saitamie obejrzało 9 270 widzów.

11. kolejka Japonia - J1 League
2021-04-25 09:00 | Stadion: Saitama Stadium 2002 | Widzów: 9270 | Arbiter: Futoshi Nakamura
Y. Machida 24',41'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków zespół Oity Trinita wygrał siedem razy, ale więcej przegrywał, bo dziewięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Urawej Red Diamonds w trzeciej minucie spotkania, gdy Daigo Nishi strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Ryosuke Yamanaka.

Zawodnicy Oity Trinita otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Yamato Machida. Przy strzeleniu gola pomagał Hokuto Shimoda.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Oity Trinita przyniosły efekt bramkowy. W 41. minucie Yamato Machida po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-2.

Drugą połowę jedenastka Urawej Red Diamonds rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kenyu Sugimotę wszedł Atsuki Ito. Jedyną kartkę w meczu dostał Yuta Koide z Oity Trinita. Była to 49. minuta pojedynku.

W 58. minucie za Yutę Koidego wszedł Ryosuke Tone. W tej samej minucie trener Oity Trinita postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Yuya Takazawa, a murawę opuścił Kohei Isa. W 60. minucie Ryosuke Yamanaka został zmieniony przez Koyę Yuruki, a za Yukiego Mutę wszedł na boisko Shinzo Koroki, co miało wzmocnić zespół Urawej Red Diamonds. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Reiego Matsumota na Kentę Inoue oraz Yukiego Kagawę na Keitę Takahatę.

Trener Urawej Red Diamonds wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tatsuyę Tanakę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Takahiro Sekine. Posunięcie trenera było słuszne. Tatsuyę Tanakę strzelił zwycięskiego gola w 82. minucie spotkania.

Zespół Oity Trinita długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 34 minuty, jednak drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Tomoaki Makino. Bramka padła po podaniu Yoshia Koizumiego.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia w jedenastce Oity Trinita doszło do zmiany. Shun Nagasawa wszedł za Seiga Kobayashiego.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 82. minucie wynik ustalił Tatsuya Tanaka. Asystę przy bramce ponownie zaliczył Yoshio Koizumi.

W doliczonej szóstej minucie meczu w zespole Urawej Red Diamonds doszło do zmiany. Yuki Abe wszedł za Yoshia Koizumiego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-2.

William Popp
 3′ Daigo Nishi
Yuta Koide49′ 58′
Takuya Iwanami
Yuto Misao
 75′ Tomoaki Makino
Keisuke Saka
60′ Ryosuke Yamanaka
Yuki Kobayashi
Kai Shibato
Rei Matsumoto65′
69′ Takahiro Sekine
Yamato Machida  24′, 41′
Takahiro Akimoto
Seigo Kobayashi76′
90′ Yoshio Koizumi
Yuki Kagawa65′
69′ Yuki Muto
Hokuto Shimoda
46′ Kenyu Sugimoto
Kohei Isa58′
Zion Suzuki
Shun Takagi
90′ Yuki Abe
Ryosuke Tone58′
46′ Atsuki Ito
Kenta Inoue65′
69′  82′ Tatsuya Tanaka
Keita Takahata65′
Tomoya Ugajin
Kazuki Fujimoto
60′ Koya Yuruki
Shun Nagasawa76′
69′ Shinzo Koroki
Yuya Takazawa58′

Jedenastka Urawej Red Diamonds była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zespół Oity Trinita zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Oity Trinita przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.