Urawa Red Diamonds - Kawasaki Frontale 0-5 (0-1). Liga japońska - 6. kolejka J1 League

21 marca na Saitama Stadium 2002 w Saitamie odbyło się spotkanie 6. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Urawej Red Diamonds i Kawasaki Frontale. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kawasaki Frontale 5-0. Na stadionie stawiło się 4 679 widzów.

6. kolejka Japonia - J1 League
2021-03-21 07:00 | Stadion: Saitama Stadium 2002 | Widzów: 4679 | Arbiter: Jumpei Iida
Y. Wakizaka 67'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 mecze drużyna Kawasaki Frontale wygrała 13 razy i zanotowała 11 porażek oraz osiem remisów.

Od pierwszych minut drużyna Kawasaki Frontale zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Urawej Red Diamonds była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Kawasaki Frontale w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 42. minucie Yu Kobayashi dał prowadzenie swojej drużynie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Miki Yamane.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Kawasaki Frontale.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kawasaki Frontale w 49. minucie spotkania, gdy Leandro Damião strzelił drugiego gola. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Yu Kobayashi.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 51. minucie trafił Reo Hatate. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola pomagał João Schmidt.

W 53. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Yu Kobayashi z Kawasaki Frontale. Bramka padła po podaniu Leandra Damião.

W 56. minucie Atsuki Ito został zmieniony przez Yukiego Abego. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Urawej Red Diamonds: Tomoaki Okubo, Hidetoshi Takeda, a na ich miejsce weszli Koya Yuruki, Takahiro Sekine.

Niedługo później Yasuto Wakizaka wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kawasaki Frontale, strzelając kolejnego gola w 67. minucie starcia. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Urawej Red Diamonds doszło do zmiany. Takahiro Akimoto wszedł za Yoshia Koizumiego.

Chwilę później trener Kawasaki Frontale postanowił wzmocnić formację obronną i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Jesila. Na boisko wszedł Shintaro Kurumaya, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-5.

Shogo Taniguchi
88′ Ryosuke Yamanaka
Reo Hatate  51′
Daiki Kaneko
Ao Tanaka73′
56′ Takahiro Sekine
Yasuto Wakizaka  67′ 90′
56′ Koya Yuruki
Joao Felipe Schmidt Urbano
56′ Atsuki Ito
Yu Kobayashi  42′, 53′
72′ Yoshio Koizumi
Leandro Damião da Silva dos Santos  49′ 81′
Kenyu Sugimoto
Tatsuya Hasegawa81′
Zion Suzuki
Kenta Tanno
56′ Yuki Abe
Shintaro Kurumaya73′
72′ Takahiro Akimoto
Akihiro Ienaga
56′ Tomoaki Okubo
Kaoru Mitoma81′
Kai Shibato
Kento Tachibanada90′
56′ Hidetoshi Takeda
Koki Tsukagawa73′
88′ Tatsuya Tanaka
Kei Chinen81′

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.