Urawa Red Diamonds - Kashima Antlers Football Club 1-1 (1-1). Liga - 14. kolejka

W meczu 14. kolejki J1 League, który rozegrany został 21 maja, zespół Urawy Reds zremisował z Kashimą Antlers 1-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Saitama Stadium 2002 w Saitamie.

W  meczu 14. kolejki  J1 League, który rozegrany został 21 maja, zespół Urawy Reds zremisował  z Kashimą Antlers  1-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Saitama Stadium 2002 w Saitamie.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 starć jedenastka Kashimy Antlers wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kashimy Antlers w szóstej minucie spotkania, gdy Arthur Caike zdobył pierwszą bramkę.

Zawodnicy Urawy Reds odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 44. minucie Alexander Scholz wyrównał wynik meczu z karnego.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 74. minucie za Atsukiego Ita wszedł Alex Schalk. Między 74. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Urawy Reds: Takahiro Sekine, Takahiro Akimoto, Ataru Esaka, na ich miejsce weszli: Tomoaki Okubo, Tetsuya Chinen, Yusuke Matsuo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Arthura Caikego, Diego Pituki zajęli: Shoma Doi, Ryotaro Nakamura.

Niedługo później trener Kashimy Antlers postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ryujego Izumiego wszedł Kim Min-Tae, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Kashimy Antlers utrzymać remis. W drugiej połowie nie padły bramki.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna Urawy Reds w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka Kashimy Antlers w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.