Urawa Red Diamonds - Kashima 2-1 (1-1). Liga japońska - 7. kolejka J1 League

W starciu 7. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 3 kwietnia, jedenastka Urawej Red Diamonds zwyciężyła z Kashimą 2-1 (1-1). Mecz na Saitama Stadium 2002 w Saitamie obejrzało 9 975 widzów.

7. kolejka Japonia - J1 League
2021-04-03 08:00 | Stadion: Saitama Stadium 2002 | Widzów: 9975 | Arbiter: Yusuke Araki
I. Sekigawa 45'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 spotkań zespół Urawej Red Diamonds wygrał 15 razy i zanotował 13 porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie kartkę dostał Ryosuke Yamanaka z drużyny gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez zespół Urawej Red Diamonds w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Takahiro Akimoto. Bramka padła po podaniu Daiga Nishiego.

W 39. minucie sędzia pokazał kartkę Ayase Uedzie, piłkarzowi gości.

Zawodnicy Kashimy nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Ikuma Sekigawa.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 62. minucie Ryohei Shirasaki został zastąpiony przez Yutę Matsumurę. W 63. minucie kartkę obejrzał Keigo Tsunemoto z Kashimy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Urawej Red Diamonds w 66. minucie spotkania, gdy Tomoaki Makino zdobył z karnego drugą bramkę. Niedługo później trener Kashimy postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Ryotara Arakiego. Na boisko wszedł Juan Alano, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 78. minucie Kento Misao został zmieniony przez Yu Funabashiego, a za Léo Silvę wszedł na boisko Yasushi Endo, co miało wzmocnić zespół Kashimy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Takahira Sekinego na Tomoyę Ugajin. W doliczonej czwartej minucie starcia kartkę dostał Yu Funabashi, zawodnik Kashimy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Ikuma Sekigawa  45′
 66′ (k.) Tomoaki Makino
Koki Machida
19′ Ryosuke Yamanaka
Katsuya Nagato
Kai Shibato
Ryotaro Araki77′
86′ Takahiro Sekine
Kento Misao78′
 37′ Takahiro Akimoto
Ryohei Shirasaki62′
75′ Yoshio Koizumi
Hugo Leonardo Silva Serejo78′
68′ Hidetoshi Takeda
Ayase Ueda39′
74′ Yuki Muto
Everaldo Stum
Zion Suzuki
Sun-Tae Kwoun
Kota Kudo
Naoki Hayashi
68′ Atsuki Ito
Juan Matheus Alano Nascimento77′
86′ Tomoya Ugajin
Yasushi Endo78′
Koya Yuruki
Yu Funabashi78′ 90′
74′ Shinzo Koroki
Yuta Matsumura62′
75′ Kenyu Sugimoto
Itsuki Someno

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Urawej Red Diamonds, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.