Urawa Red Diamonds - Consadole Sapporo 0-0. Liga japońska - 5. kolejka J1 League

17 marca na Saitama Stadium 2002 w Saitamie odbył się mecz 5. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Urawej Red Diamonds i Consadole Sapporo. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Spotkanie obejrzało 4 571 widzów.

5. kolejka Japonia - J1 League
2021-03-17 10:00 | Stadion: Saitama Stadium 2002 | Widzów: 4571 | Arbiter: Koichiro Fukushima
Urawa Red Diamonds Saitama
Consadole Sapporo
0
0

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 starć drużyna Consadole Sapporo wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 53. minucie Takahiro Sekine zastąpił Tatsuyę Tanakę. W 64. minucie Yoshio Koizumi został zmieniony przez Atsukiego Itę, a za Koyę Yuruki wszedł na boisko Tomoaki Okubo, co miało wzmocnić jedenastkę Urawej Red Diamonds . Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yoshiakiego Komaiego na Tomokiego Takaminego w 77. minucie oraz Lucasa Fernandesa na Ryotę Aoki w tej samej minucie.

Po chwili trener Consadole Sapporo postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kazukiego Fukaiego wszedł Daihachi Okamura, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Consadole Sapporo utrzymać remis. Trener Urawej Red Diamonds postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił pomocnika Takahira Akimotę i na pole gry wprowadził napastnika Yukiego Mutę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Kojiro Nakano
53′ Takahiro Sekine
Kazuki Fukai87′
89′ Takahiro Akimoto
Takuro Kaneko
64′ Koya Yuruki
Yoshiaki Komai77′
Yuki Abe
Hiroki Miyazawa
64′ Yoshio Koizumi
Daiki Suga
Kenyu Sugimoto
Anderson José Lopes de Souza
Zion Suzuki
Takanori Sugeno
64′ Atsuki Ito
Daihachi Okamura87′
64′ Tomoaki Okubo
Ryota Aoki81′
Kai Shibato
Yoshihiro Nakano
Hidetoshi Takeda
Shinji Ono
53′ Tatsuya Tanaka
Tomoki Takamine77′
89′ Yuki Muto
Taika Nakashima

Jedenastka Consadole Sapporo miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna Urawej Red Diamonds w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.