Urawa Red Diamonds - Cerezo_Osaka 2-0 (1-0). Liga japońska - 29. kolejka J1 League

W starciu 29. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 18 września, zespół Urawej Red Diamonds zwyciężył z Cerezo_Osaka 2-0 (1-0). Mecz na Saitama Stadium 2002 w Saitamie obejrzało 4 887 widzów.

29. kolejka Japonia - J1 League
2021-09-18 12:00 | Stadion: Saitama Stadium 2002 | Widzów: 4887 | Arbiter: Futoshi Nakamura
Urawa Red Diamonds Saitama
Cerezo Osaka
2
0
A. Esaka 10'
K. Yuruki 59'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań jedenastka Cerezo_Osaka wygrała 11 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Ataru Esaka. Asystę przy bramce zanotował Takahiro Sekine.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Urawej Red Diamonds.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Urawej Red Diamonds, strzelając kolejnego gola. W 59. minucie wynik ustalił Koya Yuruki. Bramka padła po podaniu Takui Iwanamiego.

W 62. minucie Hiroto Yamada zastąpił Tatsuhira Sakamota. Trener Cerezo_Osaka wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yoshita Okubę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Jun Nishikawa. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Cerezo_Osaka: Motohiko Nakajima, Adam Taggart, a na ich miejsce weszli Takashi Inui, Mutsuki Kato.

Chwilę później trener Urawej Red Diamonds postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Atsuki Ito, a murawę opuścił Yuichi Hirano. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Takahiro Akimoto z Urawej Red Diamonds. Była to 75. minuta starcia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Ayumu Seko
75′ Takahiro Akimoto
Yusuke Maruhashi
64′ Yuichi Hirano
Naoyuki Fujita
70′ Takahiro Sekine
Hiroto Yamada62′
 59′ 70′ Koya Yuruki
Takashi Inui62′
Kai Shibato
Hiroaki Okuno77′
77′ Yoshio Koizumi
Jun Nishikawa62′
 10′ Ataru Esaka
Riki Harakawa77′
64′ Atsuki Ito
Tatsuhiro Sakamoto62′
70′ Tomoaki Okubo
Motohiko Nakajima62′
77′ Tatsuya Tanaka
Yoshito Okubo62′
70′ Kasper Junker
Adam Jake Taggart62′

Zespół Urawej Red Diamonds zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Urawej Red Diamonds przyznał jedną żółtą.

Drużyna Urawej Red Diamonds w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.